YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Nejat İşler'in asıl hastalığı
İşte Nejat İşler'in asıl hastalığı
20 Ocak 2014 16:00
Muğla'nın Bodrum ilçesinde özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde yatan ve sağlık durumu kritik olan oyuncu Nejat İşler, tedaviye cevap vermeye başladı. İşler'in yakın arkadaşları, grip sebebiyle hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Geçen günlerde solunum yetmezliği şikayetiyle hastaneye kaldırılan ve yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Nejat İşler'in sağlık durumu hakkında doktorunun yaptığı yeni açıklamanın ardından yakın arkadaşı Dost Elver, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Elver, ünlü oyuncunun siroz ya da akciğer enfeksiyonundan değil, gripten dolayı hastaneye kaldırıldığını belirtti: 

"Nejat İşler'in hayranları, lütfen internet üzerinden çıkan asılsız haberlere inanmasın. Çok abartılı, kötü şeyler de yazılıyor, öyle bir şey yok. İnternet üzerinden yazdığım gibi kan değerleri yükseldi ve gayet iyiye giden bir durumu var.

Bugün inşallah daha güzel haberler alacağız. Şu an taşınması riskli bir durum, sevk söz konusu değil. Burada kalmasına karar verildi. Burada gerekli her bakımı yapılıyor. Nejat İşler'in rahatsızlığı tamamen griptir. İstanbul'da da herkesin etkilendiği rahatsızlıktır. Bağışıklık sistemi zayıf olduğu için virüs vücuda hakim olmuş. Rahatsızlığının karaciğer ve sirozla bir al'kası yok. Lütfen bunlara inanmayın.'

Oyuncu Berkan Şal da İşler'in durumunun iyiye gittiğini belirterek, "Yanında olmayı tercih ettik. Olumlu yanıtlar vermeye başladı İşler'in vücudu. Biz de iyi haberleri bekliyoruz." dedi. 

Yönetmen Murat Şeker, "İşler'in vücudu, tedaviye tepki veriyor. İyiye gidiyor. Doktorlar da bu yönde açıklama yaptı zaten. Heyecanla bekliyoruz." şeklinde konuştu. 

Gürkan Uygun ise, "Dua ediyoruz ve hep birlikte Nejat'ın iyi olmasını bekliyoruz. Olumlu gelişmeler kaydediyor." dedi.

Hastaneden dün yapılan açıklama şöyleydi: "Böbrekler çalışmıyordu ve vücut kirlenen kanı temizleyemiyordu. Yapılan tedaviye bugün akşam saatlerinde Nejat'tan yanıt geldi ve böbrek değerleri yükselmeye başladı. Aynı zamanda akciğerlerdeki suyun boşaltılması için de doktorlar yoğun çaba sarfediyor. Hastanın 48 saatlik kritik süreç içinde ailesi ile de mutabık kalınarak başka bir hastaneye sevk edilmemesi konusunda karar kılındı."

"Erken ölmeye niyetim yok"

Ünlü oyuncu Nejat İşler, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasına daha önce şöyle yazmıştı:

"Tedaviyi reddetmek, erken ölmek gibi niyetim yok. Bazen cevabını kaldıramayacağını bilsen de yine de gerçeği öğrenmek istersin. Milyon tane kazık yiyince, bedenin zarar görüyor. Çıplak geldim, çıplak gideceğim. Amacım zamanı satın almak. Mülk edinmek gibi bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık gibi bir şey. Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bize sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. O tarafımız gelişmedi. Ben dünyanın bir parçasıyım. Şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor. Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir araba çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım yani. Hayır olmam. Aramızda mutlu olanlar varsa zekalarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır. Siz beni yenmediniz çünkü: ben sizinle daha oynamadım. Ben gidiyorum dediğimde, `gitme' diyen birini değil, ben de geliyorum, yalnız gidemezsin diyen birini istiyorum."

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler