YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'i kınayan haftanın salağı oluyor!
İsrail'i kınayan haftanın salağı oluyor!
06 Ağustos 2014 08:26
Amerikan televizyonu Fox, İsrail'in Gazze'de uyguladığı katliamı kınaması sonrası Hollywood yıldızı Penelope Cruz'u haftanın salağı seçti.

Aralarında sinema sanatçısı Penelope Cruz, Javier Bardem, yönetmen Pedro Almodovar gibi isimlerin olduğu bir grup İspanyol sanatçının, Gazze'ye yönelik saldırılarından dolayı İsrail'i "soykırım" yapmakla suçlayan manifestosunun yankıları devam ediyor.

İsrail'i kınayan sanatçılara mahalle baskısı

Manifestonun yayımlanmasının ardından bazı Hollywood yıldızları tarafından gerek sosyal medyada gerekse aktör Jon Voight'in yaptığı gibi mektup yollanarak eleştirilen İspanyol sanatçıları, ciddi şekilde Hollywood baskısı altında kaldı.

Hollywood endüstrisinin önemli isimlerinden Relativity Media'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ryan Kavanaugh, İspanya'da Yahudi düşmanlığının arttığını savunan açıklama yaptı. Yahudi soykırımı olayında hayatta kalan bir ailenin torunu olan Kavanaugh, Bardem, Cruz ve Almodovar'ın da imzalarının olduğu manifestonun kendisinde "büyük bir şaşkınlık yarattığını" dile getirerek, "İspanya'da yahudi düşmanlığı kırımızı alarm veriyor. Başka bir Yahudi soykırımı olamayacağını düşünen tüm Yahudiler İspanya'yı ve Avrupa'nın bir çok yerini dolaşmalı" dedi.

(Resimdekiler sırasıyla Penelope Cruz, Jon Voight ve Javier Bardem)

Penolope Cruz'a haftanın salağı benzetmesi

Ünlü Amerikan televizyonu Fox'ta yayınlanan "The Five" adlı porogram ise "Amerika'nın büyük bir müttefikini çöpe attığı" gerekçesiyle Penelope Cruz'u "haftanın salağı" olarak niteledi.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler