YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmam, Cem Garipoğlu için helallik isteyince...
Cem Garipoğlu'nun cenaze namazı sırasında imamın 'Hakkınızı helal ediyor musunuz?' sorusuna cemaatten oldukça cılız bir şekilde helallik verilmesi dikkat çekti.
İmam, Cem Garipoğlu için helallik isteyince...
11 Ekim 2014 / 21:18 Güncelleme: 11 Ekim 2014 / 21:37

Cezaevinde ölü bulunan Cem Garipoğlu'nun cenaze namazı Karacaahmet Mezarlığı içindeki Şakirin Camii'nde kılındı. 
 
Cem Garipoğlu'nun tabutu camiye getirildiğinde avlu boştu. Tabutun başında duran bir kişi dışında kimse yoktu. Camiye bir başka cenaze daha getirildi. İkinci cenazeyle birlikte avlu doldu. Caminin uzak bir köşesinde taziyeleri kabul eden Garipoğlu ailesi sık sık birbirlerine sarılarak teselli bulmaya çalıştı. Baba Mehmet Nida Garipoğlu,  eşi Tülay Makbule Garipoğlu ve oğlu Levent'e sarılarak güç bulmaya çalıştı.                             
 
Cılız helallik

Cenaze namazı kılmak için saf tutulduğunda Garipoğlu ailesi kameralardan uzak kalmak için arka sıralara geçti. Cenaze namazında Mehmet Nida Garipoğlu,  Tülay Makbule Garipoğlu ve  Levent Garipoğlu yan yana saf tuttu. Cemaatin arkasına geçen Garipoğlu ailesi hep birlikte namaz kıldı. Anne Tülay Makbule Garipoğlu cenaze namazına eşlik etti. Anne başını öne eğerek hem namaz kıldı hem de görüntü vermemeye çalıştı. 

Namazı dışarıdan getirilen imam kıldırdı
 
İki cenaze için iki imam geldi. İmamların cenazeleri ayırmaması isim duyurusu yapmaması dikkat çekti. Her iki cenaze için de peşpeşe helallik alındı.  Cenaze namazı helallik alan imamlar tarafından değil de dışardan gelen üçüncü bir kişi tarafından kılındı. Namazı kıldıran kişinin Garipoğlu ailesi tarafından getirildiği öğrenildi.

Aile kabristanında toprağa verildi
 
Garipoğlu ailesi Cem'in tabutu toprağa verilmek için  götürülürken de arkasından yan yana yürüdü. Kameralardan rahatsız olan aile yakınları tepki gösterdi. Cem Garipoğlu'nun cenazesi Karacaahmet Mezarlığı'nda aile kabristanında toprağa verildi. Basın mensuplarının mezara yaklaşmasına izin verilmedi.

 

DHA

10:49
 // Rasim DUMAN
Oyle zannediyorum ki zenginlik, fakirlikten daha zor ve "kaybetme" ihtimali daha yuksek bir imtihan. Cok para, "kontrolsuz guc"e donusebiliyor, baslari donduruyor,ayaklari kaydiriyor ; nihayetinde insanin dunyayi da ahireti de kaybetmesine sebep olabiliyor. Bu cocuga ALLAH korkusu,ahirete iman,kul hakki ogretilseydi, o hunharca cinayeti irtikap edemez ve hayatini da mahvetmezdi. Bu hazin neticede ebeveyni ile birlikte, bu "kontrolsuz yasami" tesvik ve hatta tahrik eden arsiz, ahlaksiz,yuzsuz,piskin ve edepsiz televizyonlarin ve gazetelerin buyuk payi var. Genc ve korpe hayatlar boyle mahvoluyor ve ben buna cok uzuluyorum. Yazik oldu....
12 Ekim 2014 10:49
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler