YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İlk konserimi Erbil’de vereceğim!"
"İlk konserimi Erbil’de vereceğim!"
28 Haziran 2013 09:56
Ünlü sanatçısı İbrahim Tatlıses, uğradığı silahlı saldırı sebebiyle uzun zamandır sahnelerden uzak kaldı. Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentinde düzenlenen bir fuara katılan sanatçı, saldırıdan sonra ilk konserini Erbil'de vereceğini açıkladı.

İbrahim Tatlıses, yeni projesini tanıtmak üzere Uluslararası Erbil Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı'na katıldı. Burada gazetecilere açıklama yapan Tatlıses, Duhok şehrine bağlı Zaho ilçesinde kendisine ait yeni bir proje hayata geçireceğini bildirdi.

Silahlı saldırıya uğramadan önce Erbil'de Iraklı bir iş adamıyla yaptıkları projede hüsrana uğrayan sanatçı, "yaptıkları işi ağzına almak istemediğini kullanılıp ve aldatıldığını" vurguladı. Tatlıses, bu nedenle de Irak halkından özür dilediğini vurguladı. Tatlıses, daha önce Kuzey Irak'ta yaptığı projenin imzasını kendisinin atmadığını; Iraklı ortağının kendisini ve Irak halkını kandırdığını dile getirdi. Sanatçı, defalarca özrünü tekrarladı.

Tatlıses, "Bundan sonra yapacağım iş benim işimdir." dedi.

Tatlıses, sevenlerine ilk konserinin müjdesini de verdi. Saldırıdan sonraki ilk konserini Erbil'de vereceğini söyleyen sanatçı, "Burada geniş bir alan bulamayız. 100 bin kişinin katılmasını bekliyorum." ifadesini kullandı.

Fuar alanında yoğun bir ilgi ile karşılaşan Tatlıses, konuşmasının ardından kalabalığa el sallayarak fuar yerinden ayrıldı.

 

CİHAN

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler