YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hrant Dink'in küçük kızı evlendi
Hrant Dink'in küçük kızı evlendi
23 Haziran 2015 08:19
Hrant Dink'in en küçük kızı Sera Dink (29) Erivan doğumlu yönetmen Eric Nazarian (39) ile dünya evine girdi. Bir kilisede sade tören ile gerçekleşen nikahta anne Dink gözyaşlarını tutamadı.

Agos gazetesi önünde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden gazeteci Hrant Dink'in en küçük kızı Sera Dink (29) Erivan doğumlu yönetmen Eric Nazarian (39) ile dünya evine girdi. Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi'nde gerçekleştirilen düğün töreninde Dink'in eşi Rakel Dink, kardeşleri Yervant ve Horsof Dink, kızı Delal ve oğlu Ararat konukları kapıda karşıladı. Sevenleri de Dink Ailesi'ni mutlu gününde yalnız bırakmadı. Çiftin nikahını Ermenistan'dan gelen Başpiskopos Sebuh Çulciyan kıydı. Çulciyan, çifte bir ömür boyu mutluluklar diledi. Ermeni asıllı Kanadalı ünlü yönetmen Atom Egoyan ve oyuncu eşi Arsinee Khanjian da çiftin en mutlu gününde sağdıçlığını yaptı. 

Gözyaşlarını tutamadı

Düğüne başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski başdanışmanı Etyen Mahçupyan olmak üzere Ermeni cemaatinden ve siyaset, medya ve sinema dünyasından birçok davetli katıldı. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı törende Rakel Dink ve damat Eric Nazarian gözyaşlarını tutamadı. Törenin ardından çiftin düğünü Portaxe'de yapıldı. Şarkıcı Rojin Türkçe, Kürtçe ve Ermenice söylediği birbirinden güzel şarkılarla davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Mutlu çiftin dansıyla başlayan gecede konuklar gecenin ilerleyen saatlerinde, halaylar çekip bol bol göbek attı. 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler