YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hemşerilikten azlettiler
Recep İvedik tiplemesiyle, son 3 yıldır beyazperdenin rekortmenleri arasında başı çeken komedyen Şahan Gökbakar'a üzücü haber.
Hemşerilikten azlettiler
05 Mart 2010 / 17:52 Güncelleme: 05 Mart 2010 / 17:52

 Recep İvedik serisi ile milyonları sinema salonlarına toplayan Şahan Gökbakar'ın tartışmalı komedi tiplemesine 'hemşerilerinden' tepki geldi.

Serinin 3 filminde de Güngörenli olduğunu sık sık vurgulayan Recep İvedik'i ilçe sakinleri kabul etmedi. İlçe belediyesinin gençlik meclisi, aldığı karar ile Recep İvedik'i hemşerilikten azletti. Son 3 yıldır vizyona giren filmleriyle Türk Sinemasında tartışmalı da olsa hatırı sayılır bir yer kapan Gökbakar kardeşlerin Recep İvedik serisindeki 'karakter memleketi' tartışma yarattı.

Güngören Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Abdullah Yılmaz, sinema salonu girişinde meclis üyeleri ile birlikte yaptığı açıklamada "Recep İvedik karakteri, serinin 3 filminde de ısrarla Güngörenli olduğunu vurguluyor. İlçemizin İvedik gibi bir karakterle anılmasından oldukça rahatsızız. Güngören, okumuş entelektüel insanların yoğun olduğu bir ilçe. Gençlerin yaşlılara, erkeklerin bayanlara karşı nezaketi elden bırakmadığı bir yer. Güngören'in Recep İvedik gibi; kaba, nezaket kurallarından bihaber bir karakter ile anılması doğru değil. Keşke bu vurgu yapılmasaydı. Bu durum bizi üzdü" diye konuştu.

Güngören'de doğmuş büyümüş bir bayan olarak ilçede şimdiye kadar 'İvedik vari' insanlarla karşılaşmadığını belirten Meclisin bayan üyesi Güldem Topçu ise "O kadar ilçe varken Şahan Gökbakar neden Güngören'i tercih etmiş merak ediyorum. Güngören hiç de öyle insanların bulunduğu bir yer değil" dedi.
 

Meclis'in; serinin olası devam filmlerinde, aynı durumun tekrarlanmaması için gerekli yerlerle temasa geçme kararı aldığı bildirildi. İHA


 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler