YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gupse Özay KİMDİR? Gupse Özay'ın boyu, kilosu, yaşı
Gupse Özay KİMDİR? Gupse Özay'ın boyu, kilosu, yaşı
31 Ekim 2015 12:01
Gupse Özay ismi, yakışıklı oyuncu Barış Arduç'la anıldığından beri en çok merak edilenler arasında Barış Arduç'un sevgilisi Gupse Özay, ne iş yapar? Gupse Özay'ın boyu, kilosu ve yaşı kaç? İşte merak edilenleri ile Gupse Özay...

Kiralık Aşk dizisinin yakışıklı oyuncusu Barış Arduç'un hayranları yakın takipte. Barış Arduç'un sevgilisi Gupse Özay, Arduç'un bazı hayranlarının hedefi haline gelirken Gupse Özay ismi bazı hayranların da özendiği bir isim haline geldi. Genç kızların merak ettiği; Gupse Özay ne iş yapar? Gupse Özay'ın boyu, kilosu, yaşı kaç? İşte bilinmeyenleri ile Gupse Özay'ın hayatı...

GUPSE ÖZAY KİMDİR?

Gupse Özay (d. 30 Temmuz 1984, İzmir), Türk oyuncu ve senarist.

Gupse Özay, Çerkes kökenli bir aileden İzmir'de dünyaya geldi. Çerkesçe olan adı "canımın içi" anlamına gelmektedir.

Boyu: 171 cm

Kilosu: 54

Nereli: İzmir, Türkiye

Eski Sevgilileri: Bülent İşbilen

Sevgilisi: Ali Biçim (Söylenti)

Göz Rengi: Kahverengi

Saç Rengi: Koyu Kumral

Güneş Burcu: Aslan

 Gupse Özay Ege Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema bölümünde okumuştur. Üniversite yıllarında dostlarıyla çektikleri Yaman Yaşamışım adlı belgesel ile ödül almıştır.TRT’den, yapım şirketlerine; magazin dergilerinden dizi setlerine kadar kariyerine yarayacak her alanı denemiştir. Ve daha sonrasında 4 yıl reklam yazarlığı yapmış ve ardından işinden ayrılarak dizi sektörüne geçmiştir. Birkaç dizi denemesinden sonra,arkadaşlarıyla Psikolog skeçlerini gerçekleştirmiş; bu sayede de Yalan Dünya dizisinde rol kapmıştır. Ve yalan dünya dizisinin Nurhayat'ı olarak ekranlardaki yerini aldı. Bir araba firmasının da reklamında rol almıştır.

Gupse Özay 14 Kasım 2014 tarihinde çekimleri İzmir'de biten ve senaryosunu kendi yazdığı, yönetmenliğini Hakan Algül'ün üstlendiği ilk sinema filmi Deliha'da Zeliha karakteriyle izleyici karşısına çıktı.

Belgesel ile ödül kazandı

Üniversite yıllarında arkadaşlarıyla çektikleri “Yaman Yaşamışım” adlı belgesel ile ödül aldı. 4 yıl kadar reklam yazarlığı yaptıktan sonra dizi sektörüne geçti. Önceleri dizi setlerinde kamera arkasında çalıştı ve senaristlik yaptı. Gupse Özay, ‘Çocuklar Duymasın’ ve ‘İzmir Çetesi’nin senaryo ekibinde çalıştı. Ardından Beyaz Show’un skeçlerini yazmaya başladı.

Yalan Dünya kaderini değiştirdi

Arkadaşlarıyla “Psikolog” adlı skeçler çekti. Yalan Dünya’nın yazarı  Gülse Birsel de onun Youtube’da o videolarından birini izleyip ‘Yalan Dünya’nın kadrosuna aldı. Bu dizide “Nurhayat” karakterini canlandıran Gupse Özay bir anda Türkiye’nin en çok konuştuğu sanatçılar arasına girdi.

 

 // öykü
baris arducla hic yakismiyolar bence elcin sangu ondan daha guzel...
09 Mayıs 2016 18:05
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler