YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülben Ergen'den Kars'a okul
Gülben Ergen'den Kars'a okul
22 Nisan 2013 18:44
Kars'ın Digor ilçesine bağlı Bacalı köyünde, Gülben Ergen'in kurucusu olduğu "Çocuklar Gülsün Diye Derneği" tarafından 14. anaokulu açıldı. Açılış törenine, Kars Valisi Eyüp Tepe ile sanatçı Gülben Ergen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Vali Eyüp Tepe, Digor'un Bacalı köyünde bu ülke insanına yakışan bir anaokulunun açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. "Çocuklar Gülsün Diye Derneği"ne teşekkür eden iş adamı Sezgin Baran Korkmaz da "İnşallah burada çocuklar İstanbul'daki gibi daha iyi bir geleceğe adım atarlar. Buralardan barış kokusu çıkar ve umarım hiç gitmez." dedi.

Dernek Başkanı Gülben Ergen ise yaptığı konuşmada, çocukların 23 Nisan bayramlarını kutladı ve ardından okulu annelere emanet etti. Kars'a ilk kez geldiğini ifade eden Ergen, 'Çocuklar Gülsün Diye' koyulan tuğlarla açılan her anaokulunun mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanan okul, 100 öğrenciyle eğitime başladı. Okulun tüm iç donanımı ve oyun parkı Çocuklar Gülsün Diye Derneği tarafından karşılandı.

CİHAN

Etiketler: , ,
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler