YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Grup Yorum Esad'ın gölgesinde konser verdi!
Gezi Parkı eylemlerinin aktif destekçisi Grup Yorum’un, Esad’ın daveti üzerine Suriye’de konser vermesi, büyük tepki topladı. Sanatçı Ferhat Tunç, “Ben olsam gitmezdim” dedi.
Grup Yorum Esad'ın gölgesinde konser verdi!
28 Haziran 2013 / 08:18 Güncelleme: 28 Haziran 2013 / 11:49

Taksim Gezi olaylarının aktif destekçisi Grup Yorum, Suriye’de imza attığı konserle büyük tepki çekti.

Yüz bine yakın Suriyeli’yi katleden Devlet Başkanı Beşar Esad’ın daveti üzerine Suriye’nin Tartus kentine giden Grup Yorum, gerçekleştirdiği konserde Taksim’e selam gönderdi.

Grup Yorum üyeleri, katliam arası verdiği konserde Türkiye’de faşist bir yönetim olduğunu savundu, Beşar Esad’a ise övgüler düzdü.

Diktatörlüğü gizleyemezsiniz

Beşar Esad’ın posteri altında Suriye’nin Tartus kentinde verdiği konsere, tepki gösteren sanatçı Ferhat Tunç, “Oraya konsere gitmek Esad’ın diktatörlüğünü gizlemez. Ortadoğu bu diktatöryal yönetimden çok çekti. Ben bu konsere gitmezdim” dedi.

O pankartları yadırgadım

CHP Milletvekili Sanatçı Sabahat Akkiraz da, “Konserde Gezi’ye selam gönderilmesini yadırgamadım. Madonna da, Gezi’ye selam gönderdi. Ama pankartlar arasında Esad kalacak, Erdoğan gidecek türü yazılar varsa yadırgarım” diye konuştu.

Tartus'tan eylemlere selam

Türkiye’yi faşistlikle suçlayarak Esad’ın fotoğrafının altında türkülerini söyleyen Grup Yorum, konser öncesi sosyal medya hesabından bir de açıklama paylaştı.

Esad’ın daveti üzerine Tartus’ta konser veren Grup Yorum, Gezi eylemcilerine selam gönderdi, Türkiye’yi faşist bir yönetim olmakla suçladı, Suriye’deki katliamın ise Emperyalizme karşı direniş olduğunu savundu.

Grubun açıklamasında “Emperyalizme karşı direnen Suriye halkı, ülkemizde faşizme karşı yaklaşık bir aydır süren Taksim Gezi Parkı direnişini selamlamak için eylem düzenliyor” ifadesini kullanması da şaşkınlıkla karşılandı.

 

Star

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler