13 Aralık 2017 Çarşamba
 • Altın153,876
 • BIST109.050
 • Dolar3,8375
 • Euro4,5051
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin5,1231
 • İstanbul13 °C
 • Ankara-2 °C
 • İzmir7 °C
 • Konya-1 °C
 • Adana8 °C
 • Antalya9 °C
 • Diyarbakır-3 °C
 • Bursa5 °C
 • Kayseri5 °C
 • Kocaeli1 °C
 • Şanlıurfa10 °C
 • Gaziantep1 °C
 • İçel12 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Göksel: “İlhamı aşktan alıp, şarkıları sonrasında yazıyorum"
Göksel: “İlhamı aşktan alıp, şarkıları sonrasında yazıyorum"
10 Eylül 2015 09:19
Türkiye’nin sevilen başarılı şarkıcıları arasında yer alan ünlü şarkıcı Göksel ile ilgili çok önemli gelişmeler yaşanıldı.Sevilen şarkıcı Göksel’den olay yaratan açıklamalar gündeme bomba gibi düştü.Son zamanların en çok konuşulan isimlerinden Göksel çok

Türkiye’nin sevilen başarılı şarkıcıları arasında yer alan ünlü şarkıcı Göksel ile ilgili çok önemli gelişmeler yaşanıldı.Sevilen şarkıcı Göksel’den olay yaratan açıklamalar gündeme bomba gibi düştü.Son zamanların en çok konuşulan isimlerinden Göksel çok samimi açıklamalarda bulundu.

Söylediği ve yazdığı şarkılarla adından söz ettiren Göksel, aşkın yaratıcılığı artırdığını söyledi. Sanatçı, “İlhamı aşktan alıp, şarkıları sonrasında yazıyorum’ dedi.   

Bugüne kadar hazırladığı dokuz albüm ve şarkı sözleriyle müzik piyasasına damgasını vuran Göksel, hayatının sonuna kadar işini yapmak istediğini söyledi. Seslendirdiği şarkılarda mutsuz ve içine kapanık biri gibi göründüğünü anlatan sanatçı, “Şarkılarımın hissettirdiğinden daha pozitifim. Zaman zaman melankolik biri de oluyorum. Genel olarak coşkulu ve neşeli bir yapım var” dedi.

 ‘Depresyondayım’ şarkısını kendisiyle dalga geçerek yazdığını belirten Göksel, “Büyük aşk acıları yaşadım. Ama artık gülüp geçiyorum. Aşk kesinlikle yaratıcılığı artırıyor. Aşık olmak, farklı bir insanın dünyasına girmek demek. Genelde ilhamı aşktan alıp şarkıları sonrasında yazıyorum” şeklinde konuştu. Sanatçı en çok sevdiği parçasının  ise ‘Yalnız Kuş’ olduğunu söyledi.

MÜZİK HER ŞEYİM

Şarkılarıyla müzik piyasasına damgasını vuran Göksel’le müzik sektörünü ve aşkı konuştuk.     Sanatçı, “Müzik, eşim, çocuğum her şeyim oldu. Daha yazıp söyleyeceğim çok şarkı var” dedi

Son Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi’ndeki konseriniz nasıl geçti?

Çok güzel konserdi. Sahnede dinleyiciyle aramda oluşan bağın ne kadar kuvvetli olduğunu hissettim. Sahneden inanılmaz mutlu indim. Hayatımın en güzel gecelerinden biriydi ama  evime gidip keyif yapmayı planlıyorken, ufak bir kaza geçirdim. Omuzumda küçük bir çatlak oluştu. Sahne tehlikeli yer. Orada her şey olabilir. Bana sahnede bir şey olmadı  sonrasında kayıp düştüm.

 Bu konsere nasıl hazırlandınız?

Konser için çok fazla fikir vardı. İki ay öncesinde toplantılara başladık. Sonunda albümlerimdeki gibi yalın ve müzik kalitesinin ön planda olduğu bir performans hazırlamaya karar verdim. Açıkhava konserlerinin hazırlıkları benim için yaz aylarının en heyecanlı günleri… Repertuvar seçiliyor, provalar yapılıyor, kostümler hazırlanıyor. Hiç bitmesin istediğim bir telaş hali.

Son albümünüz ‘Sen Orda Yoksun’a gelen tepkiler nasıl?

Çok güzel yorumlar aldım. ‘Denize Bıraksam’ şarkısı şu an televizyon ve radyolarda sıkça yayınlanıyor. İlerleyen günlerde yeni bir video çekeceğim. Albümün bütün düzenlemelerini yine Ozan Çolakoğlu yaptı. Albümün genelinde aşktan, yalnızlıktan, ayrılıktan bahsediyorum. Hepimizin zaman zaman hissettiği ortak duygular.

Dokuz albüm çıkardınız.  Hedefiniz nedir?

Hayatımın sonuna kadar işimi yapmak istiyorum. Şarkı yazmayı ve sahnede olmayı seviyorum. Artık nereye kadar giderse... Müzik benim, eşim, çocuğum her şeyim oldu. Daha yazıp söyleyeceğim çok şarkı var.

Müzik sektörünü nasıl görüyorsunuz?

Müzik yer değiştirdi, artık insanlar müziğe ve şarkılara dijital platformlardan ulaşıyor. Her şey çok daha hızlı yayılıyor. Eskiden albüm çıktıktan sonra şarkıların müzikseverlere ulaşması zaman alıyordu. Şimdiyse üç gün içinde albümü dört gözle bekleyenler şarkıların hepsini ezbere söylüyor.

 Albüm mü? Konser mi?

Çok zor bir soru… İkisini birbirinden ayırma ihtimalim yok. Biri erkek biri kız çocuğum.

‘İlhamımı aşktan alıyorum’

 Şarkılarınıza bakarsak mutsuz ve içinize kapanık birini görüyoruz. Göksel gerçek hayatta nasıl biri?

Şarkılarımın hissettirdiğinden daha pozitif biriyim, zaman zaman melankolik biri de oluyor ve o dönemlerde de şarkılar yazıyorum. Genel olarak coşkulu biriyim. Mesela ‘Depresyondayım’ı her şey bitmiş, kendimle dalga geçerken yazmıştım.

 Çok aşk acısı çektiniz herhalde?

Aşk acısı çekmiyor olmam mümkün değil. Herkes gibi ben de büyük aşk acıları çektim. Ama artık gülüp geçiyorum. Aşk kesinlikle yaratıcılığı arttırıyor.

 Aşık olunca şarkı yazamadığınızı söylemişsiniz. İlham ilişki bittikten sonra mı geliyor?

Aşık olmak, biraz da farklı bir insanın dünyasına girmek demek. Ben de genelde ilhamı aşktan alıp şarkıları sonrasında yazıyorum.

 İçinize en çok dokunan şarkı hangisi?

‘Yalnız Kuş’, en çok sevdiğim şarkı. Birine yazılmış bir şarkı değil. Yalnız ve tek başıma uçabilirim diyorum. O yüzden     seviyorum.

‘Evlenmeyi düşünebilirim’

 Bir röportajınızda, “İlişkilerin  sonu olduğunu düşünüyorum” demişsiniz.  Şimdi ne düşünüyorsunuz?

 Şu anda öyle düşünmüyorum. Emek harcamak ve beraber yaşlanmak güzel duygular. İleride tekrar evlenmeyi düşünebilirim.

Eski eşiniz Alper Erinç’le    barışma haberleri çıktı.  Aslını sizden öğrenelim?

 Zaman içerisinde çok iyi arkadaş   olduk. O kadar yılı beraber geçirdiğim birini    yok saymak bana doğru gelmiyor.

Aşk ne ifade ediyor?

 Aşık olma duygusunu seviyorum. Bana   kendimi iyi hissettiriyor. Kalbim boşken  kendimi boşlukta hissediyorum.

‘Oyunculuğu deneyeceğim’

Sosyal medyada da sürekli yazıyorlar, bunu duymak hoşuma gidiyor. Kendimi 15 yıl öncesine göre daha iyi hissediyorum. Vücudumu daha iyi tanıyorum. spor hayatımın vazgeçilmez parçası… Biraz da genetik. Babaannem 96 yaşında ve halen çıtır. Ne zayıf ne kiloluyum. Yaptığım işi sevmem de genç kalmamı sağlıyor.

 Oyunculuğa nasıl bakıyorsunuz?

Çok teklif geldi. Orada dikkatli davranmak gerektiğini hissediyorum. Mükemmeliyetçiyim, bu yüzden çok inanmam gerekiyor ama bir gün deneyeceğim.

 

MİLLİYET CADDE

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler