YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Göğebakan'ın hayatını bu rüya kurtardı!
Göğebakan'ın hayatını bu rüya kurtardı!
05 Temmuz 2013 16:35
Lösemi hastalığına yakalanan ünlü sanatçı Murat Göğebakan'ın hastalığı yenmesinde arkadaşını gördüğü rüyanın etkisi çok büyük.

Anadolu Rock Müziğinin sevilen seslerinden Murat Göğebakan 2009 yılında lösemi hastalığına yakalanmış yaklaşık 240 gün hastanede kaldıktan sonra hastalığı yenerek yeniden sevenleriyle buluşmuştu.

Göğebakan, hasta olmadan önce ve hasta olduktan sonra hiç kimseni bilmediğini söyledi.Göğebakan hastaneye yatmadan 4 gün önce Adana'da yaşaşan arkadaşı rüya tabircisi Seyit Mehmet Emin Kırgil'in kendisini arayarak bir rüya gördüğünü rüyaya göre çok sıkıntılı günler geçireceğini biran önce hastaneye gitmem gerektiğini söylediğini belirterek, "Bir akşam oturuyordum, telefon çaldı bir arkadaşım aradı bir rüya gördüğünü söyledi. Bende bunun yorum nedir dedim. Çünkü rüya tabirlerinde kardeşim Emin el almış ve bu konuda çok ileri kattetmiş bir kardeşim, ona verilen elden dolayı ben ona gördüğü rüyayı sordum. Biraz ciddi anlamda sıkıntı yaşayacağını, fakat bunun sonunun ölüm olmadığını zor günler bizi bekliyor dedi. Ancak mutlaka hastaneye gitmem gerektiğini söyledi. Allah kerim dedim 4 gün sonra sabah kahvaltısında burama apandistimin patlayacağını oturduğum yerde yere yığılmışım, en yakın hastaneye kaldırdılar. Dediler ki yüzde 90 apandistiniz patlıyor hemen tam teşekküllü hastaneye gidin dediler. Yolda giderken benim şoför kan değerlerimi almışlar. Gittiğim hastaneye götürmüşler. Kapıda da birileri bekliyor, sanırım çok ağır bir hasta gelecek dedim. Meğer beni bekliyorlarmış. Sonra beni içeri aldılar yukarı çıkardılar. Doktor geldi yüksek bir ihtimal bir hafta ömrün var dedi bana. Bende sana taptığımı hiç hatırlamıyorum dedim" diye konuştu.
 
Göğebakan O sıra Emin'in anlattığı rüya ve yaptığı yorumun aklına geldiğinin altını çizerek şunları kaydetti:
 
"Çok sıkıntı çekeceğim ama ucunda ölüm yok demişti. Onun hizmetkarı olduğu bizim de gönül bağımızın olduğu, kapıda baba arabayı bırak git demiş ona benim için. Eğer arabayla birlikte gitseydik gidiyorduk o zaman rüyanın tabirine göre. Emin bir süre sonra geldi sen gripsin, buradan gripli olarak da çıkacaksın sana hiçbirşey olmayacak dedi. Benim öleceğime babam, annem bütün herkes inandı. Çünkü adı çok ağır bir hastalıktı lösemiydi. Bana çok erken teşhis kondu. 7 ay boyunca sonra çıktık biz, hastanedeki doktorumun değil Emin'in dediği oldu. Görmüş olduğu rüyayı doğru bir şekilde çevirmesi oldu. Sağlığımız kaldığı yerden devam ediyor. Tekrar yeniden de olabilir. Ama biz biliyoruz ki doğru kapıdayız, o kapıya tekrar gideriz, gene gerekeni yapar örmürümüz 5-10 yıl daha uzatırız."
 
Rüya tabircisi Seyit Emin Kırgil Göğebakan hasta olmadan 4 gün önce gördüğü rüyayı şöyle anlattı:
 
"Göğebakan Hz Şehit Gaffar Ali Hisselam sürekli ziyaret eder, ayrıca Göğebakan rüyasında Ali Hisselam ile kardeş olmuştur. Rüyamda Ali Hisselam Murat abi ile birlikte bir siyah otomobille türbeye kendisini ziyarete geldi. Mübarek kendisini ziyaretini kabul ettikten sonra abiye gitmesini söyledi. Göğebakan arabaya doğru geldi, arabayı çalıştırdı, o an mübarek kendisine inmesini söyledi. Araba çalışır vaziyetteydi, mübarek Göğebakan'a arabayı bırak sen git dedi. Göğebakan tam kapıdan çıkmak üzereyken o anda kendisine dur dedi. Durunca hadi bu seferde yırttın dedi."
 
Kırgil yırttın dedikten sonra uyandığını ve hemen Göğebakan'ı arayarak rüyayı anlattığını ifade ederek, "Göğebakan rüyanın yorumunu sordu. Bende bir mübarek insanı ziyaret etmek Allah katında maneviyatının güçlenmesidir dedim. Arabanın siyah olması kara haberinin tez duyulması, arabanın dünya çapında marka olması hastalığının dünyanın duycağı, arabanın içine binmesi hastalıktan bir müddet çekeceği, arabayı çalışır halde bırakıp hadi git dedikten sonra 7 adım atması, sıkıntının 7 ay ya da 7 hafta süreceği, kapıda mübareğin hadi yırttın demesi, sıkıntının aşılacağı hastalıktan kurtulacağı anlamına geliyor. Rüyayı anlattığımda Göğebakan grip olduğunu söyledi. Rüyayı boşlama beni dinliyorsan bir hastaneye git. Bu iğne ile geçecek birşey değil. Abi bunu dikkate aldı hastaneye gidince lösemi olduğu ortaya çıktı. Erken teşhis konuldu ve kurtuldu" dedi.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler