YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gecenin Kraliçesinin konusu nedir? Oyuncuları kimler?
Gecenin Kraliçesinin konusu nedir? Oyuncuları kimler?
20 Ocak 2016 08:28
Yayınlandığı ilk bölümle adından söz ettiren Gecenin Kraliçesi'nin konusu dikkat çekici. Oyuncuları ve konusuyla Gecenin Kraliçesi, izleyenleri ekran başına kilitleyecek gibi görünüyor. Gecenin Kraliçesinin konusu nedir? Oyuncuları kimler?

Gecenin Kraliçesi ilk bölümüyle dikkat çekti. Dizi, konusu ve oyuncularıyla izleyicilerden tam not aldı. İlkginç bir konuya sahip olan Gecenin Kraliçesinin oyuncu kadrosu göz doldurdu.  Gecenin Kraliçesi konusu izleyenleri ekran başına kilitleyecek gibi görünüyor.  Fransa'da çekimlerine başlanan dizi, daha sonra Karadeniz ve İstanbul'a kadar geliyor. Gecenin Kraliçesi fragman bilgileri haberimizde.

GECENİN KRALİÇESİ KONUSU

Geceninin Kraliçesi konusu Meryem Uzerli'nin de kadroda yer alıyor olmasından ötürü izleyiciler tarafından yakından takip ediliyor. İsmini sadece geceleri açan bir çiçekten alıyor ve gecenin kraliçesi çiçeğini, bir efsaneye göre yalnızca şanslı insanların görebiliyor. İlk bölümün yayınlanmasının ardından istenilen reytingi yakalayamayan dizi, tekrar bölümleriyle hedeflediği izleyici kitlesini yakalamaya çalışıyor. Dizi, Fransa’nın Grasse şehrindeki muhteşem doğa manzaralarıyla renklendirilmiş. Bu şehirde yaşayan Türk asıllı Selin, işlettiği parfüm dükkanında aşkın kokusunu aramaktadır.

Fransa’da karşılaşan Selin ve Kartal, ilk görüşte aşkı yaşarlar ve çok romantik bir gün geçirirler. Gece çiçeği bitkisi gibi, bu harika aşk, bir gecede solmak zorundadır ve ortada büyük bir sorun vardır; Kartal evlidir. Eşi Esra’yı hiç sevmediği ve zorunluluktan evlendiği için, bu evliliğe katlanmaktadır. Esra, en başında, Kartal’ın kendisiyle evlenmek istemediğini öğrenince kendisini öldürmeye çalışır, Kartal’a olan aşkı ve saplantısı büyüktür. Esra’nın babası çok saygın bir iş adamıdır ve şirket yönetimini serseri oğlu Mert yerine aklı başında olan Kartal’a bırakmıştır. Kartal, İstanbul’a dönünce eşi Esra’ya ayrılmak istediğini ve başka bir kadına aşık olduğunu söyler. Esra çıldırır ve içinde oldukları arabayı bir ağaca çarparak kendini büyük ölçüde yaralar. Kartal’ın başka bir kızı sevdiğini öğrenen Aziz ise, kızının mutluluğunu sağlamak için, Kartal’ın kendisine olan vefa borcunu kullanarak Kartal’ı aşkından caydırır.

Selin ise Kartal’ın kaza yaptığını duyunca İstanbul’a gelir ve Kartal’ın arkadaşının yerleştirdiği otelde Kartal’ı bekler. Kartal, çok aşık olduğu Selin’e evli olduğunu, onu sevmediğini, ilişkilerinin sadece tek günlük olduğunu ve Selin’in ilişkilerini abarttığını söylemiştir. Aslında Selin’e sırılsıklam aşık olmasına rağmen, Aziz’e olan sözünden dolayı sevdiği kadının kalbini paramparça etmek zorunda kalmıştır. Gecenin Kraliçesi oyucun kadrosu ile ekranların yeni gözdesi olacak.

GECENİN KRALİÇESİ OYUNCU KADROSU
Bir çok ünlü ismin yer aldığı Gecenin Kraliçesi oyuncuları dizi ile birlikte popülaritelerini arttırmayı başardılar. Dizi de Uğur Polat'ın yerine Mehmet Aslantuğ'un gelmesi bekleniyordu fakat daha sonra anlaşılamadığı için kadroda yer almadığı belirtildi. Murat Yıldırım, Meryem Uzerli, Funda Eryiğit, Uğur Polat, Deniz Celiloğlu gibi ünlü oyuncular yer alıyor.
SELİN
Babası Türk, annesi Fransız olan Selin, Fransa’da küçük bir parfüm dükkanı işletmektedir. Bir gece tanıştığı Kartal ile ilk görüşte aşık olurlar. Tek gecelik bir aşk yaşayan Selin ve Kartal, yıllar sonra tekrar karşılaşır. Ancak bu sefer işler umulduğunu gibi gitmeyecektir. Selin, aşık olduğu adamın üvey babasının da kendisine aşık olması ile ikisi arasında kalacak ve baba-oğulun arasını açacaktır. Selin karakterini canlandıran Meryem Uzerli, 12 Ağustos 1983 tarihinde Almanya’nın Batısındaki Kassel kentinde dünyaya geldi. Daha önce Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol alan oyuncunun rol aldığı ikinci dizi Gecenin Kraliçesi.

KARTAL
Babasını 3 yaşında kaybeden Kartal’ın hayatı, babasının en yakın arkadaşı Aziz’in kendisini evlat edinmesiyle değişir. Aziz, Kartal’ı büyütür ve kendi öz kızıyla evlendirip şirketinin başına geçirir. Ama, Kartal’ın babası Mustafa’yı öldürten aslında Aziz’dir. Kartal bunu bilmeden yaşar ve Aziz’e baba der. Kartal’ı öldüren ise Selin’in babası Osman’dır. Osman, Aziz’in yardımıyla kaçar ve bir daha kimse ona ulaşamaz. Kartal karakterini canlandıran Murat Yıldırım, 13 Nisan 1979 tarihinde Konya’da doğmuş. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Tiyatro eğitimi almış. Ölümsüz Aşk, Büyük Yılan, Fırtına, Aşk ve Ceza ve Suskunlar dizilerinde rol aldıktan sonra Gecenin Kraliçesi dizisinde rol almış.

Sadece ilk bölümüyle bir çok kişiyi etkisi altına alan Gecenin Kraliçesi dizisi, Salı akşamları saat 20.00’de ekrana geliyor. Gecenin Kraliçesi oyuncu kadrosu arasında Meryem Uzerli, Murat Yıldırım ve Uğur Polat yer alıyor. Hazırlıları uzun süredir devam eden Gecenin Kraliçesi konusu izleyenleri ekran başına kilitleyecek gibi görünüyor. 

AZİZ
Karadenizli bir iş adamı olan Aziz’in bir oğlu bir de kızı vardır. En yakın arkadaşı Osman ölünce, Osman’ın oğlu Kartal’ı evlatlık edinir. Aşık olduğu eşi yıllar önce oğlunu doğururken ölür ve Aziz eşine olan saygısından, hayatına başka bir kadın sokmaz fakat Selin’e ilk görüşte aşık olur. Aziz karakterini canlandıran Uğur Polat, 4 Eylül 1961 yılında İstanbul’da doğmuş. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mevzunu olan Uğur Polat, Gecenin Kraliçesi dizisinden önce Kayıp, Türkan, Kayıp Şehir, Tutsak, Ulan İstanbul dizilerinde de rol almış.

EMRE
Deniz Celiloğlu'nun canlandırdığı karakterdir. Kartal'ın en yakın arkadaşı rolümdedir ve şirkette bir çalışandır. 1986 Bulgaristan doğumlu 29 yaşındaki oyuncu, Gecenin Kraliçesi'nden önce Muhteşem Yüzyıl, Çalıkuşu, Kanıt gibi dizilerde rol almıştır

HÜMMA
Seda Akman'ın canlandırdığı karakter, Aziz'in kardeşi rolündedir. 13 Ocak 1978 Kütahya doğumlu başarılı oyuncu Bilkent Üniversitesi Diksiyon ve Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Bir İstanbul Masalı, Kanlı Düğün, Emret Komutanım, Annem, Mükemmel Çift ve Behzat Ç dizilerinde rol almıştır.

HAKAN
Selim Bayraktar'ın canlandırdığı karakter Hakand'dır. 28 Nisan 1975 Ankara doğumlu oyuncu, Gecenin Kraliçesi dizisinden önce Muhteşem Yüzyıl'da Sümbül Ağa'yı canlandırmıştır. Başkent Üniversitesi Radio Sinema Televizyon bölümünden mezun olmuştur.

 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler