YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazeteci Halil Çilingir'in 3 yıl hapsi istendi
Gazeteci Halil Çilingir'in 3 yıl hapsi istendi
Gazeteci Halil Çilingir'in 3 yıl hapsi istendi
30 Nisan 2008 / 08:27 Güncelleme: 30 Nisan 2008 / 00:00


Teoman'ın özel fotoğraflarını yayınladığı gerekçesiyle gazeteci Halil Çilingir'in, "basın yoluyla hakaret, özel hayatın gizliğini ve soruşturmanın gizliğini ihlal" suçlarından 3 yıldan 11 yıla kadar hapsi istendi.


İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, toplumda tanınan başarılı bir ses ve sahne sanatçısı olan Teoman'ın suçun konusunu oluşturan özel yaşamına ilişkin fotoğraflarının hukuka aykırı bir şekilde ele geçirilip, şüpheli Halil Çilingir tarafından bir şekilde elde edilerek Takvim Gazetesi'nin 8 Şubat 2008 tarihli sayısında yer alan "Grup Şantajı" başlıklı haberde kullanıldığı belirtildi.


Şüpheli Halil Çilingir'in de savunmasına yer verilen iddianamede, müşteki Teoman'ın kamuoyuna mal olmuş bir kişi olması nedeniyle özel hayatının sınırlarının genişlediğini belirttiği, fotoğrafları F.T. isimli şahsın gönderdiği, müstehcenliğin örtülenmesi ve kimliğin açıklanmaması için bulanık yayımlandığı ve suç kastıyla hareket edilmediği ifade edildi. İddianamede, hakaret suçunun işlendiği kanaatine varıldığı belirtildi.


İddianamede Halil Çilingir hakkında "basın yoluyla hakaret, özel hayatın gizliğini ve soruşturmanın gizliğini ihlal" suçlarını işlediği gerekçesiyle 3 yıldan 11 yıla kadar hapsi istendi.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler