YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Füsun Demirel: Gerilla annesini oynamak istiyorum
Aile dizilerindeki rolleriyle tanınan Füsun Demirel, "dağlardaki gerilla kızları oynamayı çok istedim. Belki bir gerilla annesi olurum artık ya da anneannesi" dedi.
Füsun Demirel: Gerilla annesini oynamak istiyorum
13 Mart 2016 / 23:34 Güncelleme: 14 Mart 2016 / 11:51

Ünlü oyuncu Füsun Demirel, Cumhuriyet gazetesine tepki çekecek bir röportaj verdi

HDP’ye övgüler yağdıran Demirel, gençliğinde dağa çıkmak istediğini, ülkenin yangın yerine döndüğü Gezi Olaylarının tekrar başlaması gerektiğini söyledi.

GEZİ RUHU HER YERDE YAŞANMALI

Gezi’de ütopyalara kapıldık dediniz. Gezi bir heyecandı ve bitti mi?

Ben de bunu o hareketin içinde olan bütün genç dostlara soruyorum. Ne oldu, bitti mi? Çünkü Sur’da Silopi’de, Diyarbakır’da bir sürü yerlerde, yaşananlara bakıyorum. Bence Gezi ruhunun topyekün her yerde yaşanması lazım.

Küçükken güncenize şöyle yazmışsınız: “Devrimci olup, silahı alacağım, bu haksızlıkları yapanları kurşuna dizeceğim.” Yaş ilerledikçe haksızlık yapanlarla mücadele yöntemleriniz evrildi mi?

Aslında kafamda hiçbir şey değişmedi inan bana! Yaşım ve fiziksel durumlardan ötürü onlar biraz hayal oldu. Dağa filan çıkacaktım sözde! Hatta benim babamın beni yurtdışına yollama sebebidir.

“DEMİRTAŞ ÇOK BÜYÜK BİR UMUTTU”

Kürt meselesine dokunan çok filminiz var. Güneydoğu’daki savaşı kimin tekrar başlattığını herkes farklı okuyor. Siz nasıl okuyorsunuz?

Demirtaş ve HDP çok büyük bir umuttu, 7 Haziran seçimi sonuçları Türkiye’deki demokrasi ve özgürlükler adına çok önemliydi. PKK, Demirtaş ve HDP’ye fırsat vermedi. Hem devlet hem de PKK bu savaştan o kadar yararlanıyor ki, bitirmek istemiyor.

GERİLLA ANNESİ OLMAK İSTİYORUM

Oynamak istediğiniz rol kaldı mı?

Çok var. Mesela dağlardaki gerilla kızları oynamayı çok istedim. Belki bir gerilla annesi olurum artık ya da anneannesi.

 // Suat
Bunları sanatcılıktan çıkarıp dağa göndereceksin ATV derhal bunu atsın yoksa kendi bilir...
14 Mart 2016 20:41
geç kaldın...
 // atiker
kandile gitseydin behoz erdal sana bir rol verirdi annemi olurdun yoksa başka bir şeymi o zaman görürdün gerillayı anyayı konyayı .......
14 Mart 2016 Pazartesi 14:38
COŞKUN BUNA GAZOZ İÇİRMİŞ
 // ANGARALI
NE KONUŞTUGUNU BİLİYODA AZ SONRA BAŞINA GELECEKLERDEN HABERSİZ.AYDEMİR LE COŞUN AİŞ ÇIKTI. ...
14 Mart 2016 Pazartesi 10:33
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler