YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fırat Tanış kimdir? Fırat Tanış ne iş yapar?
Fırat Tanış kimdir? Fırat Tanış ne iş yapar?
21 Mart 2016 15:20
Fırat Tanış kimdir? Fırat Tanış ne iş yapar? Attığı tweetlerle tepki çeken Fırat Tanış'la ilgili tüm detaylar haberimizde...

Ünlü oyuncu Fırat Tanış dün akşam attığı tweetlerle büyük tepki topladı.,

Birçok dizi ve filmde rol alan Tanış tepki çeken tweetlerinden sonra herhangi bir paylaşım yapmadı.

f1-002.jpg

Fırat Tanış kimdir?

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, tiyatroya lise döneminde Mehmet Beyazıd Lisesi'nde başladı. Bir süre Şehir Tiyatrosu'nda görev yaptığı 1998-2001 yılları arasında Başar Sabuncu, Mehmet Ulusoy, Kemal Kocatürk gibi yönetmenlerle çalıştı.

2000-2010 tarihleri arasında Sır Çocukları-2002, Tramvay-2003, Beyaz Melek, Dilber'in Sekiz Günü, Vay Arkadaş-Manik, Tik, Dildo sinema filmlerinde ve Adem ile Havva, Radyo-Madyo, Yedi Tepe İstanbul, Felek Ne Demek, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Aşka Sürgün, Ihlamurlar Altında, Menekşe İle Halil, Geniş Aile televizyon yapımlarında rol aldı.

Müzik alanında da çalışmaları olan sanatçının sözü-müziği kendine ait olan çalışmaları Emre Altuğ, Levent Yüksel, Gülay gibi yorumcular tarafından seslendirilmiştir.

1 Ekim 2012'de kurulan günlük soL Gazetesi'nin kültür sayfasında 3 Aralık 2012'den itibaren köşe yazarlığı yapmaktadır. 10 Haziran 2013 itibari ile dizi oyunculuğunu bıraktığını açıklamış, buna sebep olarak televizyon kanallarının 2013 Taksim Gezi Parkı protestolarına yeterli yayın saati ayırmamasını göstermiştir.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler