YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Finale ünlü yazar ve sanatçılar katıldı
Finale ünlü yazar ve sanatçılar katıldı
Finale ünlü yazar ve sanatçılar katıldı
03 Haziran 2008 / 18:57 Güncelleme: 04 Haziran 2008 / 00:00


Türkiye'de ilk kez bir televizyon dizisi canlı olarak yayınlandı. Kanal D'nin sevilen dizisi ''Binbir Gece''nin ''canlı'' sezon finali Salı gecesi yapıldı.


Başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci’nin paylaştığı ve Kudret Sabancı’nın yönettiği “Binbir Gece”nin sezon finali canlı olarak ekranlara geldi.Binbir Gece setinde canlı yayın heyecanı yaşandı. 350 kişi sezon finaline hazırlandı. Teknik anlamda çok farklı çalışmalar yapıldı. Örneğin Türkiye'de ilk defa 20 bin watt'lık ışık kullanıldı.Şehrazat ve OnurGenç, güzel ve başarılı mimar Şehrazat’ın lösemi hastası oğlunu hayatta tutabilmek için giriştiği mücadele, patronu Onur’la olan masalsı aşkı ve zengin karakterleriyle iki sezondur salı gecelerinin vazgeçilmezi olan “Binbir Gece”, Onur ve Şehrazat’ın düğünüyle sezona veda ediyor.


İkilinin masalsı aşklarını görkemli bir düğünle finale taşıyacak olan dizinin bu bölümü, Kanal D’nin de desteğiyle 150 kişilik teknik ekip tarafından hazırlanıyor. Sürpriz sanatçıların en özel aşk şarkılarıyla yer alacağı düğün sahnesinde, Galaksi, Jimmy Jip Panther, Steadicam gibi kameraların kullanılacağı rejili çekim sabit kameralarla da desteklenecek.


Sezon finalinde dünyada bir ilke imza atacak olan “Binbir Gece” dizisinin finali için 250 bin YTL ek bütçe kullanılacak. Nefes kesen bir finalle sezona veda edecek “Binbir Gece”de yeni sayfalar açılacak, izleyicisiyle arasında yeni bağlar kuracak.Düğün sahnesi canlıSezon finalinin ilk bölümü yine eskisi gibi bant kaydı olarak yayınlanacak. Onur ve Şehrazat'ın evlendikleri düğün sahnesi ise (yaklaşık 40 dakika sürecek) canlı olarak yayınlanacak.


Sezon finalinin konusuŞehrazat ve Onur’u düğün heyecanı sarmıştır. Düğününe gitmeye hazırlanan Burhan ve Nadide’yi tatsız bir sürpriz beklemektedir.Kerem annesi ve babasıyla ilgili öğrendiği yeni bir gerçekle sarsılır. Herkesin dikkati Onur ve Şehrazat’ın düğününe yönelmişken, Burak ve Sezen de dünya evine girmek için hazırlanırlar.Tüm uyarılarına rağmen kızı Sezen’in Burak’la görüşmesi Semih’i çılgına çevirir. Füsun ve Ali Kemal gizlice aşk tazelerken, Ahu ve annesi Neriman evin huzurunu kaçırmaya devam ederler.Binyapı’nın yeni mimarı Eda, Şehrazat’ın güvenini kazanmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır.Hiç ummadığı bir anda Şehrazat’tan çocuğu olacağını öğrenen Onur nasıl tepki verecek? Kerem’in anne ve babasıyla ilgili yüz yüze geldiği gerçek ne? Burak ve Sezen evlenebilecek mi? Masallara yakışan düğünde Onur ve Şehrazat’ı ne bekliyor? Tüm bu sorular bu akşamki sezon finalinde cevabını bulacak.Dünyada ilk canlı yayınlanan TV dizisi ER


Bir hastane drama dizisi olan ER 'ın dördüncü sezonunda "Ambush" isimli bölüm ‘canlı’ olarak yayınlandı.Söz konusu bölüm belgesel havasında çekildi ve canlı yayından önce oyuncular 8 defa prova yapmak zorunda kaldı. Üstelik 2 defa (biri Doğu Kıyısı diğeri Batı Kıyısı için) yayınlandı.Dr. Ross karakterinin canlı izlediği beyzbol maçı ise Cubs-Astros maçıydı ve gerçekten yayındaydı.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler