YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fazıl Say'dan bir saygısızlık daha!
Fazıl Say'dan bir saygısızlık daha!
15 Nisan 2015 08:42
Fazıl Say ezber bozmadı. ABD'deki konserinde Türk diplomatlara 'gelmesinler' diyerek büyük bir saygısızlığa daha imza attı...

Piyanist Fazıl Say, yine saydırdı. Her fırsatta Türkiye aleyhine konuşan ve bu sözleriyle dünya basınında yer bulan Say, saygısızlığın sınırlarını aştı. Sosyal medya hesabından ABD'de konser verdiği Carnegie Hall'un fotoğrafını paylaşan Fazıl Say, altına da, "Buradan nacizane Türk diplomatlarına bir notum var; Bunları affınıza sığınarak yazıyorum. Üzülerek diyorum, bu adamlar gelmesinler benim konserlerime" diye yazdı.

Türk diplomatları kabul etmedi

Son turnesinde Pekin'de büyükelçiyi kulis odasına almadığını, New York'ta da konsolosluk çalışanlarını reddettiğini marifetmiş gibi anlatan Say, kendisine destek veren diplomatlara çirkin tavrını sürdürmekte sakınca görmediğini ispatladı. Say'ın, "Diplomatlar konsere gelsinler orada gözüksünler istemiyorum. Ben 'sanattan, sanatçıdan yana olsunlar, hür bir dünya için, ifade özgürlüğü için diplomat olsunlar' istiyorum. Demokratik ve çağdaş bir Türkiye'yi temsil etsinler bizlerin dışlanmasına ve nice ötekileşmeye tepki versinler istiyorum" ifadeleri tepki topladı.

Etiketler:
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler