YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fazıl Say: Hiçbir AKP'li dostum olamaz
Piyanist Fazıl Say, Antalya'da AK parti'nin kazanmasının ardından, piyano festivalinden çekildiğini açıkladı.
Fazıl Say: Hiçbir AKP'li dostum olamaz
02 Mayıs 2014 / 09:00 Güncelleme: 02 Mayıs 2014 / 09:15

Türkiye'nin dünya çapındaki piyanist bestecisi Fazıl Say, "Hiçbir AKP'li dostum olamaz" diyerek Ak Partili yeni belediye nedeniyle 15 yıldır genel sanat yönetmenliğini üstlendiği ve Kadir Dursun'la birlikte organize ettiği Antalya Piyano Festivali'nden çekildiğinin sinyalini verdi.

Antalya'nın markası olarak nitelendirdiği festivalle ilgili bir açıklama yapan Fazıl Say, şu ifadeleri kullandı:

"Antalya Piyano Festivali, Türkiye'nin en büyük festivallerinden biri. Ve Avrupa 'nın da en iyilerindendir. 15'inci yılına girdiğimiz Antalya'nın markası Piyano Festivali sürecinde 4 belediye başkanı gördük. Festivali 15 yıldır beraber organize ettiğimiz kadim dostum Kadir Dursun, ben olmazsam kendisinin de çekileceğini belirten bir yazılı basın açıklaması yaptı."

"Hiçbir AKP'li dostum olamaz"

"Çünkü bugünkü belediye başkanı şahıs, festivalin Fazıl Say'lı ya da Fazıl Say'sız devam edeceğini ima etmiş basına. Şu bir gerçektir: Suçsuz yere yargılandığım ve 10 ay ceza aldığım için hiçbir AKP'li dostum olamaz. Yanımda bile duramaz! Bu şartlarda AKP belediyesinin kazandığı bir şehirde bir aydınlanmayı temsil eden bizim festivalimize ne olacak ben de merak ediyorum."

"Filanca kişinin filanca şartını kabul edecek kişiler değiliz. İstenmediğimiz yerde duracak da değiliz. Benim artık yanımda bile duramayacak olan o şahıs kararı kendi verecek. Antalya'nın medar-ı iftiharı bir festivale devam etmek istiyorsa bu şartlarda buyursun etsin. Bu festival aydınlanmadır. Festivali Antalya'nın ilçelerine ve okullarına ve kenar mahallerine kadar taşıdık. Biz gurur duyuyoruz Antalya Piyano Festivalimizle"

09:03
 // erdal san
ortacagin karanlik korkulari, önyargilari ve pesimizm. alin size prototip kurgu akil . robotik düsünce ve davraniş kaliplari ile yasayan, ruhsuz, kişiliksiz, hakkinda nede güzel yapti diyeceklerin mutlu edilmesine adanmış bir ömür....
03 Mayıs 2014 09:03
sanatçı
 // fahri can
Sanatçı olan kişi ince düşünceli ve nazik olur. Nazik olan kişide öncelikle insanları seven sayan kişidir. İnsanların tümüne kötü gözle bakan, insanlar hakkında şartlı düşünenin, sanatcı olacağını sanmıyorum. ...
02 Mayıs 2014 Cuma 16:21
Hadi len oradan, çalgıcı Düdük
 // Mühr-ü Süleyman
Hakikaten de senin AKP'li dostun olamaz, suratın, bakışların AMATEM, AMATEM diye bağırıyor
Tedavi ol orada bir an evvel, hastasın. Tamam ayrıca ruhun da hasta ama öncelikle AMATEM...
02 Mayıs 2014 Cuma 10:10
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler