YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ezan sesine hasret kaldım"
"Ezan sesine hasret kaldım"
28 Nisan 2010 10:58
Ünlü sunucu program çekimleri nedeniyle yurt dışında bulunduğu dönemlerde memleket hasreti çektiğini ve ezan sesini duymayı özlediğini söyledi.

Fear Factor isimli yarışma programı nedeniyle uzun zamandır yurt dışında bulunan sunucu Asuman Krause en çok ezan sesini özlediğini söyledi.

Şu sıralar Fear Factor adlı yarışma ile reyting rekorları kıran ünlü sunucu Asuman Krause çekimler sırasında memleket hasreti çektiğini açıkladı. Arjantin'den döndüğünde bu duyguyu daha iyi anladığını belirten Krause, "Ezan sesini havaalanından eve giderken duyduğumda hissettiklerimi anlatamam. Ezan sesini duymayı çok özlemişim. Bizim memleketin havası suyu başkadır, bunların hepsini ezan sesiyle daha iyi algılıyorsun" diye konuştu.

HUZUR VERİYOR

Krause, bir ay boyunca beyaz peynir yemeden de durulabileceğini lakin ezan sesini duymanın ancak gurbette anlaşılabileceğini ifade etti. Krause, "Sabah ezanını o sessizlik içinde duyunca şükrediyorsun sağlıklı olduğuna. İçine huzur veren başka bir duygu daha yok" diyerek memleket özlemini dile getirdi.
Bugün

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler