YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Evlenin' öğüdüne cevap!
Başbakan Erdoğan katıldığı televizyon programında bekarlara evlenin öğüdünde bulundu... Sanat dünyasının ünlü bekarları Erdoğan'ın bu temennisine cevap verdi...
'Evlenin' öğüdüne cevap!
03 Eylül 2010 / 11:15 Güncelleme: 03 Eylül 2010 / 11:18

Önceki akşam katıldığı bir televizyon programında “Ülkemizde öyle tipler var ki onların evlenmek filan gibi bir dertleri yok. Temenni ederiz ki onlar da evlensin” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sanat camiasının müzmin bekârları cevap verdi...

OKTAY KAYNARCA
Sayın Başbakan doğru söylüyor. Avrupa ve Amerika Başbakanımızın dediği bir yaşam tarzına dönerek evlilik kurumunu yükselen bir değer haline getirdi. Kimse hayatı boyunca bekâr kalmak istemez. Doğru insanla karşılaşılmamıştır.

SERAY SEVER
Sayın Başbakanımız çok güzel söylemiş. Benim bugüne kadar evlenmemiş olmamın nedeni kendi ayaklarımın üzerinde durma becerisine sahip olduğumdan koca adayında çok fazla özellik arıyor olmam. İstediğim özelliklere sahip kişiyi bulduğum an evlenirim.

KEREM ALIŞIK
Benim evliliğe karşı hiçbir önyargım yok. Uzun zamandır bekâr olmam evlenmeyeceğim anlamına gelmez. Evlilik kapısına gelince içeri girmekten kaçınmam. Bekârlığı sultanlık olarak görenlerden değilim. Hayatı paylaşabileceğiniz biriyle evlilik çok önemlidir.

BÜLENT İNAL
Evlilik benim için de çok önemli. Ben bir iki seneye kadar evlenmeyi planlıyorum. Yaşımız çok ilerlemeden aile ve çocuk sevgisini yaşamak istiyorum. Devletin bekası için değil, aile kavramını sevdiğim için evleneceğim.

FAZIL SAY
Başbakanımızın bu konudaki duyarlılığını kutlamak lazım. Velhasıl, her insan hayatının kadınını bulma konusunda Tayyip Bey kadar şanslı olmayabiliyor. Kadınlar zor zanaat; eve bavulla geleni oluyor, girer girmez arabesk dinlemek isteyeni oluyor, tabanca çıkaranı oluyor... Ben mutlu bir evliliğin hüsranla sonuçlanması sonucu tecrübe sahibiyim. Tehlikeyi seziyorum. Başbakan, boş zamanlarında gençlere öğütler vermeli.

"UMARIM BEKÂRLARI KIZDIRMAYIZ"

Başbakan Erdoğan, önceki gece Kanaltürk televizyonunda katıldığı programda, “Çiftlerden 3 çocuk istediniz, bu bile 2023 projesinin bir parçası değil mi?” sorusuna, ‘bunun ayrı bir tez olduğunu, bu konuyu bazılarının dalgaya aldığını’ söyledi

Türkiye ’nin genç bir nüfusa sahip olmasının itici bir güç olduğunu, bu gücün 2037 ve 2038 ’de kaybolmaması gerektiğini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti: “ ’Yapabileceğin kadar değil,bakabileceğin kadar ’ diyor. Böyle saçmalık olur mu? Şu anda benim 4 çocuğum var. Zenginlere bakıyorum, çocuk sayısında 2 ’den fazlasını göremezsiniz. Çocukları kendileri için adeta yük kabul ediyorlar. Halbuki asıl zenginlik o, buna bakmak lazım. Bunu da teşvik etmemiz lazım.” Buna karşı çıkanların milli beka anlayışından uzak olduğunu savunan Erdoğan, “Zaten ülkemizde öyle tipler var ki onlarda zaten evlenmek, şu-bu derdi zaten yok. Onlar ayrı bir şey. Biz kalkıp onların yaşamına karışamayız, o ayrı bir mesele. Temenni ederiz ki onlar da evlensin. Temenni ederiz ki bekârları kızdırmayız.” dedi. (Vatan)

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler