YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"En çok hayranlarıma üzüldüm"
Uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle 10 kişiyle birlikte gözaltına alınan sanatçı Tarkan'ın, hayranlarını hayal kırıklığına uğrattığı için üzüldüğü öğrenildi.
"En çok hayranlarıma üzüldüm"
27 Şubat 2010 / 07:50 Güncelleme: 27 Şubat 2010 / 07:51

Geceyi emniyette geçiren Tarkan, polislerle yaptığı sohbette, uyuşturucu kullandığını gizlemedi ve "Size yalan söyleyemem. Her şey ortada. En çok hayranlarım için üzülüyorum. Beni örnek alıp başlayanlar olmaz inşallah. Beni örnek almasınlar." diye dert yandı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki akşam İstanbul'daki bazı adreslere operasyon düzenledi. Eski Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Fuat Miras'ın oğulları Tarık ve Ömer Faruk Miras kardeşler, Hürriyet Gazetesi'nin Kelebek eki yazarlarından Kubilay Keskin, Milliyet Gazetesi magazin yazarı Bekir Saçar, RedRoom Bar'ın sahibi Gökhan Yüzbaşıoğlu, Ayyıldız Mayo'nun ortaklarından Murat Erdoğan ve iki torbacıyla birlikte 10 kişi gözaltına alındı. Gidilen adresler arasında Tarkan'ın çiftliği de vardı. Emniyet ekibi, Tarkan'a, "Evde herhangi bir uyuşturucu madde var mı?" diye sordu. Alınan bilgilere göre sanatçı, reaksiyon göstermeden evinde bulundurduğu 13 gram içimlik esrarı getirip polislere teslim etti. Ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Tarkan, nezarete konulmadı ve geceyi emniyet amirlerinin odasında geçirdi. Emniyetteki ifadesinde Tarkan'ın uyuşturucu kullandığını itiraf ettiğini ancak başka birine temin etmediğini belirttiği öğrenildi. 2 ile 4 gün arasında gözaltında tutulacak olan şahıslar, daha sonra Ağır Ceza Mahkemesi'ne çıkacak.

Polis, bazı isimlere uyuşturucu temin ettikleri belirlenen Kubilay Ç. ile Murat Ç.'ye yönelik olarak 6 ay önce teknik takip başlattı. Yapılan teknik incelemelerde Tarkan'ın da sokak satıcılarından uyuşturucu aldığı belirlendi. Tarkan'ın "Bond" olarak çağrılan Abdülmelik G. ile de telefon konuşmaları yaptığı belirlendi. Tarkan'ın torbacılardan uyuşturucu isterken, "Bana şu rahatlatıcı şeylerden getir" dediği öğrenildi. Ayrıca diğer kişilerin de kendi aralarında haberleşirken uyuşturucudan 'gazete', 'evrak', 'dosya' gibi şifrelerle konuştukları belirlendi. Tarkan'la birlikte gözaltına alınan 8 ünlü kişi arasında da bağlantı tespit edildi. İçlerinden hangisi torbacılardan esrar temin ediyorsa diğerlerine de ulaştırıyordu. Tarkan'ın özellikle, Murat E. ve Tarık M.'den uyuşturucu temin ettiği belirlendi.

Diğer yandan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, operasyonu "Polisin yaptığı herhangi bir çalışma." diye niteleyerek, "Söyleyebileceğim şey şimdilik bu kadar. Adliyeye intikal edecek bir konu." diye konuştu. Hüseyin Çapkın, sanat ve magazin dünyasına yönelik bu tür operasyonların devam edip etmeyeceğiyle ilgili de "Ne zaman düğmeye basılacaksa o zaman basılır." ifadelerini kullandı.

Zaman

vah vah bende üzüldüm
 // Behçet Çakmur
Evet onları aldattınız.
Ancak ben de çok üzüldüm.
Göz yaşı döktüm.
Merak etme ve üzülme sen Tarkan gardeş, hayranlarınız için daima yeni tarkanlar hazırdır. Seni unutur onları tutarlar yani...
01 Mart 2010 22:02
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler