YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ediz Hun isyan etti
Ediz Hun isyan etti
04 Mayıs 2013 19:05
Malatya 2. Anadolu Kitap Fuarı’na katılarak kitaplarını imzalayan ünlü aktör Ediz Hun, çözüm sürecini değerlendirdi.

Malatya 2. Anadolu Kitap Fuarı’na katılarak kitaplarını imzalayan Ediz Hun, “Çok ailelerin ocağı söndü. Yeter artık, artık yeter. Barış ile bir birimizi kucaklayalım. Dil, din, ırk, mezhep kökeni ayırmıyoruz. Hepimiz bir birimizi kucaklıyoruz. Bunu yapabilirsek her şey mükemmel olacak” dedi.  

“Yaşat ki yaşayasın” adli kitabını Malatyalı okurlarına imzalayan ve yoğun ilgi gören Ediz Hun, “Fuar olağanüstü güzel. Sevgili kardeşlerimizin son derece kitaba yoğunluk ve ilgi gösteriyor olmaları her türlü takdirin üzerinde. Bir kere bunun altını çiziyorum. Her taraf kaynıyor. Herkesin elinde kitaplar ve poşetler var. Güzellikler içerisinde buradan ayrılıyorlar. Ben bu vesile ile kendi kitabı tanıtmak için geldim. Türkiye’nin, güzel ülkemizin kalkınması ancak okumak ile mümkün olabilir. Okumak çok çok önemli. Ne olursa olsun mutlaka bir şeye zaman ayırım, bir şeylerle ilgilenmesi lazım. Burada onu görüyorum. Tebrik ediyorum, sevgili Malatyalıları, kardeşlerimi yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Çözüm sürecine de destek veren Ediz Hun, fuarın ana temasının “barışın dili okumaktır” konusunda ise çözüm süreci ile ilgili olarak, “Barış benim için çok önemli. Büyük Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh” ifadesi hepimizin gönlüne yazılmıştır. Barış bizim için çok önemli. Çok anaların yüreği yandı, çok ailelerin ocağı söndü. Yeter artık, artık yeter. Barış ile bir birimizi kucaklayalım. Benimde arzum budur. En samimi dileğim budur. Bunu kabul eden olur, etmez, benim fikrim barıştan yanadır, sevgiden yanadır, şefkatten, dostluktan yanadır. Dil, din, ırk, mezhep kökeni ayırmıyoruz. Hepimiz bir birimizi kucaklıyoruz. Bunu yapabilirsek her şey mükemmel olacak” ifadelerini kaydetti.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da kitaplarını imzalayan Ediz Hun’u ziyaret ederek bir süre görüştü. Hun, güzel bir fuarın düzenlenmesinden dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

Malatyalılar Ediz Hun’a yoğun ilgi göstererek, kitap imzalattılar.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler