YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ece Erken'in evliliğini çatırdatan şiddet!
Ece Erken'in evliliğini çatırdatan şiddet!
07 Temmuz 2015 08:54
Ece Erken'in neden boşanmak istediği ortaya çıktı. Ece Erken, eşinden şiddet gördüğünü belirtti. Ece Erken'in mahkemeye verdiği dilekçe ortaya çıktı ve dilekçede şok gerçekler göze çarptı.

Ece Erken'in kocasından ölüm tehditleri aldığı ve bu nedenle boşanamk istediği ortaya çıktı. Ece Erken, bebeğinin babasından ayrılmak için mahkemeye dilekçe verdi. O dilekçe ortaya çıktı ve dilekçedeki şok ayrıntılar dikkat çekti.

Geçen yıl evlendiği, kendisinden 11 yaş küçük Serkan Uçar'a boşanma davası açmak için İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvuran Ece Erken Uçar'ın koruma talepli dilekçesinin detayları ortaya çıktı. Dilekçeye göre; Erken'e ait Ortaköy'deki evde oturan çiftin evliliği, Uçar'ın kusurlu hareketleri nedeniyle çatırdadı. Uçar, eşini aşağıladı, tehdit etti ve şiddet uyguladı. Onun bu tehditleri ve aşağılamaları sadece eşine karşı değildi; Erken'in ailesi de Uçar tarafından aşağılandı. Erken'in eşi, bu tür davranışlarından dolayı eşinden her defasında özür diledi ama bu davranışlarını yüzlerce defa tekrarlamaktan da geri kalmadı. İddiaya göre; Uçar'ın küfürlü konuşmalarını ve şiddet eğilimini alışkanlık haline getirmesi tüm çevresi tarafından da biliniyordu. 

Tedaviye devam etmedi

Erken, psikolojik sorunları ve şiddet eğilimi nedeniyle ısrarla kocasının doktora gitmesini istedi. Doktora giden Uçar başladığı tedaviye, evlilikte olduğu gibi gönüllü davranmadı. Son dönemde hem eşini, hem de eşinin ailesini ölümle tehdit etmeye başladı. Geçtiğimiz ay kocası tarafından Ece Erken'in cep telefonuna, "Ulan beni bırakırsan seni öldürürüm, seni keserim, senin sonun olurum. İlk seni öldürürüm, sonra kendimi; bunu bil" mesajları geldi. Bu tehdit mesajlarının hâlâ gelmeye devam ettiği de anlatıldı. 

Çocuğunu kaybedecekti

ECE Erken, eşi Serkan Uçar'ın hamileliği süresince gösterdiği şiddet eğilimi nedeniyle defalarca hastaneye gitmek zorunda kaldı. Erken, kocasının bu davranışları nedeniyle çocuğunu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Erken'in avukatı, gerektiğinde hamilelikle ilgili kayıtların hastaneden alınabileceğini ifade etti. Öte yandan Ece Erken, kocasıyla kavga ettiği zamanlar kendi hayatından endişe ettiği gerekçesiyle 155 Polis İmdat'ı aradı. Tüm bu olumsuzluklardan sonra çocuğunu dünyaya getiren Erken, kocasının düzeleceğine, şiddet eğiliminden vazgeçeceğine, sorumluluk alacağına inandı ve hep sabırla bekledi. Ancak bu bekleyişin bir sonunun olmadığını anladı. 

Öfke kontrolü tedavisi görecek

6284 sayılı yasa gereğince; oğluyla birlikte koruma isteyen Ece Erken, kocasının kendisine yaklaşmamasını ve gerekli tüm tedbirlerin alınmasını talep etti. Erken'in talebini yerinde bulan mahkeme, Uçar'ın 3 ay süreyle eşine karşı şiddet tehdidi, hakaret ve aşağılama, küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi.

Ortaköy'deki müşterek konuttan da derhal uzaklaştırılmasına karar veren mahkeme, bu evin Ece Erken'e ve oğluna tahsis edilmesine hükmetti. Ayrıca Uçar'ın evdeki şahsi eşyalarını polis gözetiminde alabileceğine, iletişim araçlarıyla da eşini rahatsız etmemesine, silahlarını polise teslim etmesine ve öfke kontrolü için bir sağlık kuruluşunda muayene ve gerekirse tedavi olmasına karar verdi. Tedbirlere aykırı davranması halinde Uçar'ın 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsine tabi tutulacağı da açıklandı. 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler