YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ece Erken: Müslümanlık saygı ve hoşgörü gerektirir
Ece Erken: Müslümanlık saygı ve hoşgörü gerektirir
28 Haziran 2015 21:56
Ünlü sunucu Ece Erken, Ramazan ayında yemek yaparken paylaştığı fotoğraflar nedeniyle ağır eleştiriye maruz kalınca açıklama yaptı. Bebek emzirdiği için oruç tutamadığını belirten Erken, eleştirilere karşılık verdi.

Ece Erken, oruç zamanı yemek yaparken instagramda fotoğraf paylaşınca takipçilerinden büyük tepki topladı. Eleştirilerin ardından Ece Erken fotoğrafın altına açıklama mahiyetinde bir yazı yazı yazdı.

Müslümanlığın hosşgörü ve saygı dini olduğunu belirten Erken, eleştirilerin haksız yere yapıldığını belirtti.

Bebeğini emzirdiği için oruç tutmadığını belirten ünlü sunucu, "Kaldı ki özel nedenlerim de olabilirdi (kadınsal) veya sağlıksal veya ruhsal... Bundan (yargılayanlara) size ne pardon?? Ben orucumu tutarken Rabbim size de sevap yazıyor mu?" diye sordu.

Lütfen insanları rahat bırakın

"Lütfen insanları rahat bırakın" diye ekleyen Erken şöyle devam etti: Fotoğrafta ne yemek ne özendirici bir durum var, ben zaten dikkat etmeye çalışıyorum... Akşama lafım zaten oruç tutanlara saygımdandı... Saygısızlık edenleri engelliyorum, sonra engelimi kaldır diye başka hesaplardan yazıyorlar...Lütfen birbirimize saygılı olalım, Müslümanlık hoşgörü ve saygı gerektirir.

30164205.jpg

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler