YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ebru Gündeş ile Reza Zarrab boşanıyor mu?
Ebru Gündeş ile Reza Zarrab boşanıyor mu?
15 Ocak 2014 15:15
Ebru Gündeş, aldatıldığını öğrenmesinin ardından Reza Zarrab ile yollarını ayıracak mı?

Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş, 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonun en önemli isimlerinden olan eşi Reza Zarrab’ın telefon tapelerinin ortaya çıkmasının ardından aldatıldığını öğrendi. Zarrab gözaltına alındığı günden itibaren eşini yalnız bırakmayan ve destek olduğunu belirten Gündeş’in aldatıldığını öğrendikten sonra ne yapacağı konuşuluyor.

Bir televizyon programına bağlanarak Ebru Gündeş’in hal ve hareketlerini değerlendiren Beden Dili Uzmanı Riccon İlhan Doğan, şarkıcıda çok gergin bir hava olduğunu ve beden diliyle konuşmalarının uyuşmadığını söyledi. Doğan, “Ebru Gündeş'in kollarını kapatması, yumruk sıkması, gerginliğini gösteriyor. Ebru Gündeş’te çok gergin bir hava var... Duyguları çok gergin. Sık sık koluyla oynuyor, okşuyor. Koluyla oynaması, kolunu okşaması şefkat duygusunun eksikliğini gösteriyor...

Orada kendini yalnız hissediyor, kaygı ve endişeyi kesinlikle taşıyor. Ellerini gergin bir şekilde hareket ettirmesi otokontrolü sağlamaya çalışıyor, dik duruşunu gösteriyor, mücadele ruhunu veriyor... Fakat Gündeş’in burada parmak göstermesi kamuflaja da giriyor. Bir nevi kendisini gizlemeye çalışıyor. Otokontrolü tam olarak sağlayamıyor ama sağlamaya çalışıyor... Duygu ve düşündeler arasında mekik dokuyor. Duygusal yönünden daha çok düşüncelerini ön planda tutmaya çalışıyor.

Gülmekle gülmemek arasında gerginlik yaşıyor... Yani tam arada kalmış havasını çok iyi yansıtıyor. Bir taraftan baktığınızda çok keyifli bir hava veriyor, diğer taraftan baktığınızda kollarını kapatması, kendisine tamamen kapalı olduğu anlamına geliyor... Beden orada ruh farklı bir yerde diyebiliriz. Beden diliyle konuşmaları uyuşmuyor. Bir şeyler konuşuyor, bir şeyler anlatıyor ama anlatmış olmak için anlatıyor... Ebru’nun yumruk sıkması iç dünyasındaki duygu ve düşüncelerini tam olarak anlatamamaktan dolayı ortaya çıkıyor... Ebru Gündeş’te kaygı ve endişeyi rahatlıkla görebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler