YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dilan Çıtak kimdir? Dilan Çıtak kaç yaşında?
Dilan Çıtak kimdir? Dilan Çıtak kaç yaşında?
29 Nisan 2016 18:28
Dilan Çıtak yıllardır İbrahim Tatlıses'in kızı olduğunu iddia etmişti. Dilan Çıtak ismi yeniden gündeme bomba gibi düştü. Dilan Çıtak kimdir?Dilan Çıtak'ın yaşı, eğitimi nedir? İbrahim Tatlıses'in kızı olduğu doğru mu? Dilan Çıtak'a dair merak edilenler h

Dilan Çıtak ismi magazin gündemine bomba gibi düştü. Dilan Çıtak İbrahim Tatlıses'in kızı .olduğunu iddia ediyordu. İbrahim Tatlıses de yıllar sonra Dilan Çıtak'ın kızı olduğunu itiraf etti. Bu itirafın ardından Dilan Çıtak sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu. Şimdi şu soruların cevabı merak ediliyor: Dilan Çıtak kimdir? Dilan Çıtak'ın yaşı, eğitimi nedir? İşte Dilan Çıtak'a dair merak edilenler...

DİLAN ÇITAK KİMDİR?

İbrahim Tatlıses’in kızı olan Dilan Çıtak, 2 Aralık 1989 İstanbul doğumlu. Tüm hayatı boyunca tıpkı İbrahim Tatlıses gibi müzikle tam entegre bir yaşantısı oldu. Halen de öyle devam ediyor hayatına..
 
Ancak ismi “gönüldaş” anlamına gelen Dilan için “Tatlıses” soyadı ile tüm benzerlik bu kadarla sınırlı değil. Dilan Berklee Müzik Akademisi’nde eğitim aldı, Amerika’da uzun süre kaldı. Burada işte Tatlıses’in oğlu İdo ile yolları çakışıyor. Çünkü tıpkı bir dönem Dilan’ın olduğu gibi İdo da şimdi Berklee’de müzik eğitimi alıyor.

DİLAN ÇITAK’IN MÜZİK KARİYERİ
 
Çıtak, 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde yarı burslu olarak okumaya başladı. Asıl branşı şan olarak başladığı eğitimine piyano ve keman dersiyle de devam etti. 2 sene keman 4 sene piyano çaldı kemanı bırakarak enstürmanına piyano olarak devam etti. Okul süresince müzikallerde ve korolarda yer aldı. Caz orkestralarında solistlik yaptı. Aynı zamanda Pera tiyatroda 2 sene oyunculuk eğitimi aldı

2007′de mezun oldu ve Müjdat Gezen konservatuarında batı müziğini kazanarak eğitimine başladı ve bitirdi.

2011′de dil ve müzik eğitimi için Amerika’ya gitti. “Berklee College Of Music” öğrencilerinden oluşan çeşitli ekiplerle büyük sahnelerde konserler verdi. (Harper’s Ferry,Wally’s Cafe,939 Cafe). Kendi alanında bir çok başarıya imza atmış “The Julliard School”dan mezun Amerikalı bir vokal hocası ile vokal çalışmaları yaptı. Bir yıllık dil ve müzik eğitimi sonrasında Türkiye’ye dönüş yaptı. İTÜ İngilizce müzikoloji bölümünü kazanarak eğitimine bu alanda devam ediyor.

Sanat okulunda Keman ve Piyano hocalığı yapıyor. Kendi projesi olan SOUL SENSATION band’in solistliği ve İskender Paydaş’ın “Zamansız Şarkılar” projesinde de vokal olarak yer alıyor.

Kendisi gibi müzisyen olan Yiğit Çıtak ile evliliği sonrası onun soyadını almıştı

İbrahim Tatlıses sonunda kabul etti: Dilan benim kızımdır

İbrahim Tatlıses, Dilan Çıtak'ın kendi kızı olduğunu "Aslını inkar eden bizden sayılmaz" diyerek sosyal medyadan duyurdu.

TVEM ekranlarında yayınlanan Erol Köse'nin hazırlayıp sunduğu 'Her Şeyi Konuşalım' programına İbrahim Tatlıses'in gayrı meşru kızı olduğunu iddia eden Dilan Çıtak konuk oldu.

"BU YÜKÜ NASIL TAŞIR BİLEMEM"

Babası İbrahim Tatlıses için "Hala beni nüfusuna aldırmadı, bu yükü nasıl taşır ahirette bilemem DNA testinde hile yaptılar ama gerek yok suratım saçım sesim aynı yetmez mi?" dedi.

'ASLINI İNKAR EDEN BİZDEN DEĞİLDİR'

Bu açıklamaların ardından yıllardır Dilan Çıtak hakkında açıklama yapmayan İbrahim Tatlıses mangal başında yer aldığı bir fotoğrafını paylaşıp altına çocuklarının adını yazdı: "Ahmed Salim, Gülşen, Gülden, Melek, Dilan, İdo ve Elif Ada'nın babasıyım. Ötesi var mı? Aslını inkar eden bizden sayılmaz. Bugüne kadar yazdınız çizdiniz, işte hayatımın özeti budur"

Yıllar sonra gelen bu itiraf sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi.

--2133781.gif

DİLAN: 10 YILLIK ÖZLEMİM SONA ERDİ

İbrah‏im Tatlıses'‏in açıklamasından kısa bi‏r süre sonra Di‏lan Çıtak da b‏ir açıklama yaparak "Babası olanlar anlamaz, i‏nsan baba demeyi‏ özler mi‏ hi‏ç. Özlermi‏ş... 10 yıllık özlem‏im sona erdi‏. Bundan önce de sen‏inleyd‏i, bundan sonra da seni‏nle dualarım. Kırılan kalb‏imi‏ onardığın ‏iç‏in teşekkürler baba." sözleriyle babasının açıklamasından sonra duyduğu mutluluğu di‏le geti‏rd‏i.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler