YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deniz Seki yakalandı
Deniz Seki yakalandı
15 Kasım 2014 19:10
Uyuşturucu kullandığı için hakkında yakalama kararı çıkartılan firari sanatçı Deniz Seki Esenyurt'taki saklandığı evde gözaltına alındı.

Uyuşturucu kullandığı için hakkında yakalama kararı çıkartılan firari sanatçı Deniz Seki Esenyurt'taki saklandığı evde gözaltına alındı.

Deniz Seki'ye yakalama kararı

Yargıtay şarkıcı Seki'nin uyuşturucu ticaretinden aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezasını onadı. 4 yıl 2 ay cezaevinde kalacak olan Seki, denetimli serbestlikten yararlanacak

Şarkıcı Deniz Seki, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekipleri tarafından 2009 yılında gözaltına alınmıştı. Seki, yaklaşık 7 ay tutuklu kalmış ve ilk duruşmada tahliye edilmişti. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada çıkan karar sonucu Seki, "uyuşturucu ticareti yapmak"tan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kararın temyiz edilmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Seki ile diğer sanıklar hakkında, "uyuşturucu madde ticareti yapma" suçundan kurulan mahkûmiyet hükümlerinin onanmasını istemişti. Yargıtay 10. Ceza Dairesi ise hapis cezasını bozmuştu. Dairenin oy çokluğuyla aldığı karara, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etmiş ve dosyanın gittiği Yargıtay Ceza Genel Kurulu, 27 Mart 2014'te başsavcılığın itirazını kabul ederek, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Seki'ye "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan verdiği 6 yıl 3 ay hapsi onamıştı. Kurul tarafından onanan karar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı İnfaz Birimi savcılığınca değerlendirildi.

Adil yargılama ihlali!

İnfaz Savcılığı da dosyayı inceledikten sonra, Seki hakkında, cezası 3 yılın üzerinde olduğu için, "yakalama" kararı çıkardı. İnfaz Kanunu kapsamında Seki, hapis cezasının 3'te 2'sini cezaevinde geçirecek. 6 yıl 3 ay ceza alan Seki, 4 yıl 2 ay cezaevinde kalacak. Seki'nin cezasından, daha önce yattığı 7.5 aylık tutukluluk süresi de düşülecek. Kalan 3 yıl 6 ay cezasının da son 1 yılını denetimli serbestlikten yararlanarak dışarıda geçirebilecek.

Seki'ye bir kötü haber de İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nden geldi. Mahkeme, Seki'nin avukatı Naim Karakaya tarafından adil yargılamanın ihlal edildiği, tanıkların dinlenmediği ve delilleri toplama taleplerinin reddedildiği gerekçesiyle yaptığı "yeniden yargılama" talebinin reddine karar verdi.

'AYM'ye başvurmuştu'

Deniz Seki, Yargıtay tarafından cezası onandıktan sonra yazılı bir açıklama yapmış ve "Yargıtay Ceza Genel Kurulu kararının bana tebliğ edilmesi üzerine olağanüstü yasa yollarına başvuracağım gibi özel yetkili mahkemelerle ilgili olarak yapılan yasal düzenlemeler çerçevesinde yeniden yargılanma talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne de başvuru hakkımı kullanacağım" demişti. Onama kararı üzerine Seki'nin avukatı Naim Karakaya, adil yargılanma hakkı talebiyle 16 Nisan 2014 tarihinde Anayasa Mahkemesi'ne başvurmuştu.

Nişanlısını takip ettiler

Seki'nin dün Sarıyer'deki evine gelen polis ekipleri Seki'yi ikâmet adresinde bulamadı. Seki'nin nişanlısı Faruk Salman ise şarkıcıya ait olduğu bilinen araçla siteye giriş yapmasının hemen ardından
"Deniz Hanım teslim oldu mu?" sorusuna "Arkadaşlar ben hiçbir şey bilmiyorum" dedi. Siteden ayrıldığı sırada bir diğer polis ekibinin ise Salman'ı takip ettiği görüldü.

Deniz Seki'den ilk açıklama

Bu sırada hastaneye götürülen Deniz Seki "Sadece suçsuz olduğumu söyleyebilirim" Haksızlığa uğradım. Daha fazla bir şey sormayın ne olur"dedi.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler