YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deniz Akkaya mahkemelik oldu
Deniz Akkaya mahkemelik oldu
03 Nisan 2013 14:49
Ünlü manken Deniz Akkaya’nın, bir süre birlikte yaşadığı çocuğunun babası Efe Önbilgin’e hakaret etmekten yargılanmasına başlandı.

Deniz Akkaya’nın Efe Önbilgin’e hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın görülmesine başlandı. İstanbul 25. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Deniz Akaya katılırken, müşteki Efe Önbilgin katılmadı. Duruşmanın başlamasının ardından hakim, Akkaya’ya Önbilgin’in yüzüne karşı hakaret ettiği şeklindeki suçlamaları hatırlattı. Duruşmada savunmasını yapan Akkaya, Önbilgin ile evli olmadıklarını ancak müşterek çocukları bulunduğunu ifade etti.


Önbilgin ile anlaşmaları gereği “Kızım haftada bir gün babasında kalacaktı” diyen Akkaya, “Kızım babasının yanından her geldiğinde farklı kadın isimleri ve benim işten attığım dadısının ismini söylüyordu. Beni tahrik etmek için o dadıyı almış. Söylediğim sözleri annelik duygusuyla tahrik altında dile getirdim. Twitter’da isim kullanmadım. Çocuğu teslim etmeme gibi bir durum yoktur. Zaten gelip kendisi almıyor. Şu anda kızım düzenli olarak babasına teslim ediliyor” dedi.

Akkaya, beraatına karar verilmesini talep etti. Duruşmada söz alan müşteki Önbilgin’in avukatı Olga Gökçe ise, Akkaya’nın savunmasına katılmadıklarını belirtti. Tarafların karşılaşmamak için anlaştıklarını ve bir dahaki duruşmaya müvekkilinin geleceğini kaydeden Gökçe, “Çocuğu göstermedikleri için bir keresinde icra yoluyla aldık, bir keresinde kaçırırlarken yakaladık. İddia edilen dadı da daha önce 17 ay bakımını yapan kişidir. Çocuk yabancılık çekmesin diye almaya gidildiğinde o da götürülmüştür. Farklı kadınlarla birlikte olduğu iddiası doğru değildir. İddia edilen kadınlardan biri eski eşidir. Diğeriyle de seviyeli bir ilişkisi vardır. İyi bir babadır” ifadelerini kullandı.

Avukat Gökçe, şikayetçi olduklarını belirterek, sanığın cezalandırılmasını istedi. Taraflara yazılı savunmalarını hazırlamaları için süre veren mahkeme duruşmayı erteledi.
Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapsız bırakan Akkaya, “Davam vardı, onun için geldim” demekle yetindi.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler