YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cengiz Kurtoğlu'ndan Osmanlıca albüm
Cengiz Kurtoğlu'ndan Osmanlıca albüm
20 Aralık 2014 12:12
Bursa’da sesi ve fiziğiyle ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu’na benzerliğiyle tanınan sanatçı Mesut Torun, 2015 yılında çıkaracağı albümünü hem Türkçe hem de Osmanlıca yorumlayacak.

Albümdeki eserlerin söz ve bestesi kendisine ait olan Mesut Torun, albüm için klipini de Bursa’nın tarihi yerlerinde çekecek.

Bursalı sanatçı Mesut Torun, çıkaracağı ikinci albümüyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Sesi ve fiziğiyle Cengiz Kurtoğlu’na benzerliğiyle tanınan Mesut Torun, “2015 yılında bomba projelerle hayranlarımızın karşısına çıkacağız. 6 aydan buyana sürpriz bir albüm çalışmamız var. 10 eserden oluşan albümü hem Türkçe hem de Osmanlıca seslendireceğiz. Aslen Artvinliyiz hatta annemin köyü ile Cengiz Kurtoğlu’nun köyü aynı. Osmanlı’ya başkentlik yapmış olan Bursa’da yaşadığımız için, yeni albümümüzü aynı zamanda Osmanlıca da seslendirmek istedik. Umarız güzel bir proje olur” dedi.

Albüm klibini Bursa'daki tarihi mekanlarda çekecek

Yeni çıkacak albümün bir eserinin klibini Bursa’da çekeceklerini ifade eden Bursalı sanatçı, “Bursa, Osmanlı padişahlarının yattığı, Osmanlı’nın ilk kurulduğu şehir. Dolayısıyla Bursa’da tarihi yerler de çok. Osmangazi ve Orhangazi türbeleri, Şehzade Mustafa, Yıldırım Beyazıd, 2. Murat, Emir Sultan’ın türbeleri burada. Eserimize çekeceğimiz klipi bu tarihi mekanlarda çekerek Bursa’nın tanıtımına da katkı sağlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bursa'da TV programı yapacak

Bursa’da bir tv programı yapmayı da düşündüğünü kaydeden Mesut Torun, “Daha önce ulusal bir televizyon kanalında ‘Bir varmış, bir yokmuş’ adlı bir televizyon programı yapmıştık. Bursa’da yaşadığım için, bu şehirdeki televizyon kanallarında program yapmak istedim. Bu projeyle ilgili televizyon kanallarıyla görüşmelerimiz sürüyor. En kısa zamanda bu projeyi de hayata geçireceğiz” dedi.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler