YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cengiz Kurtoğlu ne itiraf etti? Cengiz Kurtoğlu Beyaz Show 26 Şubat 2016
Cengiz Kurtoğlu ne itiraf etti? Cengiz Kurtoğlu Beyaz Show 26 Şubat 2016
27 Şubat 2016 10:47
Cengiz Kurtoğlu, Gelin Olmuş Gidiyorsun şarkısının hikayesini anlattı. Yıllar önce Gelin Olmuş Gidiyosun'u yazan Cengiz Kurtoğlu, Beyaz Show'da şarkının hikayesini anlattı. Cengiz Kurtoğlu Gelin Olmuş Gidiyorsun şarkısının hikayesi ne?

Fantazi müziğin önemli isimlerinden Cengiz Kurtoğlu, yıllar önce yazdığı Gelin Olmuş Gidiyorsun isimli şarkısının anlamını yıllar sonra itiraf etti. Cengiz Kurtoğlu'na Gelin Olmuş gidiyorsun şarkısının anlamı neydi, yazarken ne hissetini? sorusu soruldu. Kurtoğlu'dan itiraf gibi açıklama geldi. Ünlü şarkıcı şarkının sözlerini 30 sene önce yazdığını fakat 30 yıl sonra kızını evlendirirken bu şarkıyı derinden hissettiğini açıkladı.

26 Şubat Cuma gecesi yayınlanan bölüm bu yüzden Cengiz Kurtoğlu hayranları için çok daha özel bir anlam taşıyordu. Program boyunca Beyazıt Öztürk ile Cengiz kurtoğlu arasındaki sohbet hiç bitmedi. Sohbet bir ara Cengiz Kurtoğlu’nun şarkılarına ve şarkı sözlerine gelince Kurtoğlu söylediği bir şarkının hikayesini tam 30 sene sonra anladığını söyledi.

KIZIMI GELİN EDERKEN ANLADIM

Beyaz Show’da Beyazıt Öztürk’ün konuğu olan Cengiz Kurtoğlu Gelin Olmuş Gidiyorsun şarkısını tam 30 yıl sonra hissettiğini, hikayesini anladığını söyledi. Kurtoğlu, kızını gelin ederken kızının düğününde bu şarkıyı gerçekten anladığını stüdyodaki ve ekran karşısındaki seyircilerle paylaştı.

Cengiz Kurtoğlu Kimdir?

Taverna müziğinin önemli sanatçılarından. Zaman zaman hafif arabeske kayan albümler de yapar. Yorgun Yıllarım buna iyi bir örnektir. Şarkılarında aşk acısı gibi bireysel konuları işler.

Öğrenim hayatını Artvin`de tamamladı. Memleketinde bulunan çay fabrikasında memur olarak çalışmaya başlayan Cengiz Kurtoğlu, daha sonra Arhavi`de "Ciha Dağı Efsanesi" isimli bir orkestra kurarak müziğe giriş yaptı. 20 yaşında yani 1979 yılında askerlik yapmak için Ankara`ya gitti, ilk çocuğu Orçun o sırada dünyaya geldi. Dönüşte bir süre Artvin'de kalan Kurtoğlu, 1982`de İstanbul`a gelerek ilk kaydını dönemin ünlü plakçılarından Şahin Özer`e gönderdi. 1984`te ilk albümü Sen Sözden Anlamaz Mısın ile ilerde hayranları tarafından "yaşayan efsane" olarak adlandırılacağını bilmeden yola koyuldu. Unutulan, Gelin Etmişler, Gelin Olmuş Gidiyorsun, Okul Yılları, Resmini Öptüm de Yattım, Bizim Şarkımız, Küllenen Aşk, Kabul Edemem, Gece Olunca, Yıllarım, Liselim, Duvardaki Resim, Daha Yokluğunun İlk Akşamında gibi uzun yıllar dillerden düşmeyecek şarkılarıyla geniş kitlelere ulaştı. Kendi tarzında Türkiye'nin en sevilen sanatçılarındandır.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler