YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cem Yılmaz ekonomiyi düşürdü!
Cem Yılmaz ekonomiyi düşürdü!
21 Ocak 2014 09:20
Prof. Dr. Orhan Kural, vermiş olduğu seminerde ünlü Komedyen Cem Yılmaz'ın ekonomiyi düşürdüğünü iddia etti.

Prof. Dr. Orhan Kural, vermiş olduğu seminerde ünlü Komedyen Cem Yılmaz'a ve Ünlü sanatçı Nihat Doğan'a da sert eleştirilerde bulundu.

Türkiye'de farklı kişiliği ve 'Çevreci Profesör' lakabıyla bilinen İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde öğrencilere çevre bilincini artırmak ve israfı azaltmak konusunda 1,5 saat süren bilgilendirme konferansı verdi. Kural, verilen seminerde Ünlü Komedyen Cem Yılmaz'a ve Ünlü sanatçı Nihat Doğan'a da sert eleştirilerde bulundu.

Gökçebey ilçesinde bulunan Çok Programlı Lisesi Çok amaçlı konferans salonunda düzenlenen seminere, Gökçebey Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen, Halk Eğitimi Müdürü Hüseyin Recep Topal, Özel İdare Müdürü İzzet Turpçu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Konferansta sol gözünde meydana gelen iltihaplanma sonucunda sahnede sol gözü kapalı olarak konuşma yapan Kural, başta sigara olmak üzere, tüm kötü alışkanlıkların insanlara ve çevreye verdiği zararların boyutları anlatıldı. İsrafın önüne geçerek tasarrufa yönelmenin ülke açısından da çok önemli olduğu anlatılan seminerde, her şeyin yerinde ve doğru kullanılması gerektiği vurguladı. Çok sayıda konferanslara ve panellere imza attığını söyleyen İTÜ Maden Mühendisliği Bölümü Başkanı Orhan Kural, "Dünyanın 256 ülkesinde 4 bin konferansa katıldım, tek amacım var.

Her türlü kötülükten uzak durulmasını istiyorum." diye konuştu. Hazır yiyeceklerden ve içeceklerden bahseden Kural, bu tür yiyecek ve içecekleri öğrenciler artık bıraksın ve boykot etsin çağrısında bulundu. Konferansta öğrencilere israfın çok zararlı olduğunu anlatan Kural, konuşmasının başında öğrencilerden 'fastfood' gibi yeme tarzından ve 'gazlı içeceklerden uzak durmalarını, bir kuşun ölümüne sebep olabileceğinden yere sakız atmamalarını, sıcak havalarda sokak hayvanları için su kapları bırakmalarını, doğa ve çevreye karşı daha duyarlı olmalarını ve çevreyi kirletmemelerini isteyerek, rastgele ve önemsemeden atılan bir küçük pilin bir ton suyu kirlettiğini anlattı.

Çok Programlı Lisesi'nde verdiği konferansta ünlülere laf atan Prof. Dr. Orhan Kural devamlı televizyon karşısına çıkan Seda Sayan'ın ve o programa katılanların "Ay poponuz ne güzel" demesi artık çok oldu. Tv'ler dizilerin sıra kaptığını belirten Kural şöyle devam etti. "Tv lerde görüyoruz, Seda Sayan'ın programına katılanlar artık değişik konuşması artık çığırından çıktı. Türkiye'nin ekonomisi bu aralar çok düştü. Biraz daha da düşüyor. Ekonomiyi Ağzında puro çıkan ve jaguar marka arabayla hava atan Cem Yılmaz düşürdü. Bu insanlar düşürmedi. Geçenlerde Somali'ye gittim. Büyükelçinin daveti üzerine. Yanımda iki hanım vardı. Hava yollarında çalışıyorlardı. Oraya Ajda Pekkan ile O Nihat Doğan'da gelmiş. Ajda Pekkan'ında yol parasını da biz verdik devlet olarak. Fotoğraf çektirirken ufak zenci bir çocuk Ajda Pekkan'da onu görünce korkmuş ve çocuktan ürkmüş. Daha sonra çocuğun elini tutarak itmiş ve ellerini sabunlamış ve kolonyalı mendil ile defalarca temizlemiş. Sonuç ne oldu? Ajda Pekkan Somali'ye gitti."Yaklaşık 1, 5 saat süren konferans sonunda İTÜ Maden Mühendisliği Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Orhan Kural'a Kaymakam Bülent Hamitoğlu tarafından yapay çiçek takdim edildi.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler