YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çağatay Ulusoy’dan ilginç savunma
Hakim karşısına çıkan ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy, “Kimseye uyuşturucu temin etmedim. Sadece uyuşturucu kullanmak amacıyla uyuşturucu aldım. dedi.
Çağatay Ulusoy’dan ilginç savunma
28 Kasım 2013 / 20:11 Güncelleme: 28 Kasım 2013 / 20:14

Uyuşturucu temin ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıkan ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy, “Kimseye uyuşturucu temin etmedim. Sadece uyuşturucu kullanmak amacıyla uyuşturucu aldım. Ama almış olduğum bu uyuşturucuyu kimseye vermedim, kimseyle beraber içmedim” dedi. Ulusoy savunmasının ilerleyen bölümlerinde ise yönetmen Orçun Benli ve oyuncu Gizem Karaca ile Ergün Taş ile içtiğini ifade etti.

Ünlü dizi oyuncuları Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ile şarkıcı Cenk Eren ‘uyuşturucu temin etmek’ suçundan, 5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlandı.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanıkların ardından tutuksuz sanıklar savunmalarını yapmaya başladı. Duruşmada söz alan Çağatay Ulusoy hakkındaki uyuşturucu temin etmek suçlamalarını reddetti. Savunmasına ‘kimseye uyuşturucu temin etmedim sadece uyuşturucu kullanmak amacıyla uyuşturucu aldım’ diyerek başlayan Ulusoy, “Ama almış olduğum bu uyuşturucuyu kimseye vermedim, kimseyle beraber içmedim Yönetmen Orçun Benli’yi telefonla arayarak balık getiriyorum dediğimde uyuşturucuyu kastetmiştim. Ama telefona kanser hastası Deniz abla (Uğur) çıktı. Deniz abla o akşam gerçekten telefona çıkmasaydı oraya götürecektim. Fakat o telefona çıkınca götürmekten vazgeçtim” dedi.

Mahkeme Başkanı’nın uyuşturucuyu kimle içtiğini sorması üzerine Ulusoy Orçun Benli ile 2 defa esrar içtiğini ifade ederek “Beraber 2 defa Asmalımescit tarafında içtik. Uyuşturucu orada bulunan tanımadığım kişilerden aldık, para vermedik. Bulunduğumuz ortamda bulunanlar bize verince bizde içtik. Emniyet’te vermiş olduğum ifade doğrudur” şeklinde konuştu.

Gizem Karaca’ya uyuşturucu vermediğini ifade eden Ulusoy, “Gizem Karaca’yla beraber 2 kez uyuşturucu kullandık. Dışarıda bir ortamda kullandım. Ayrıca Ergün Taş ağabeyin evinde esrar içtik Gizem’le. Ergün Taş ağabey de esrar içiyordu. Fakat kendisi bize esrar vermedi. Biz kendisine dahil olduk ve içtik. Ergün Taş ağabey, Gizem Karaca ve ben 3 kişiydik. Zaten diğer gidişimizde de beraber içerdik. Ergün Taş başka bir yerde bize uyuşturucu vermedi. Zaten esrarı bizim için özellikle almamıştı. Kendisi normalde de içiyordu” dedi.

Ergün Taş ve Gizem Karaca ile operasyondan 4 ay önce tanıştığını iddia eden Ulusoy daha sonra “Toplamda tanışıklığım 10 ay. Esrarla çok kısa bir ilişkim var. İşler iyi giderken daha sonra kötü gitmeye başladı. Daha önce sadece 2-3 defa esrar içmeyi denemiştim. Emir’in Yolu dizisi başlayınca işler iyi gitmemeye başladı. Psikolojik ve ruhsal sıkıntıya girdim. Bu süreçte bir süre esrar içtim” şeklinde konuştum.ü,

Bizim piyasada çoğu insan esrar içer

Ergun Taş’a telefonda evine gelip esrar içelim demiş olabileceğini ifade eden Ulusoy, ”Bizim piyasada çoğu insan esrar içer. Esrarı Orçun Benli ile telefonda görüşürken bahsettiğim ve esrarı kastederek balık ifadesini kullandığım konuşmadan yarım saat önce şoförüm Onur Tezer getirdi. Sarıyer Çayırbaşı’nda oturuyordu. Oradaki ortamı bildiğim için ondan istedim ama kendisi içmez. Uyuşturucuyu getirdi benden parada almadı. Onur Tezer bana 10- 12,5 gram esrar getirdi. Bunların bir kısmını içtim. Kalanını evime düzenlenen operasyon sırasında polise teslim ettim. Savcılık ifadem doğrudur. İddianame’de yer alan Ayşe Selin Boronkoy’la telefon görüşmemde ki söylediği sigara gerçek sigaradır. Sabah kalktığında sigara içer. Bu paralelde ifadem doğrudur. Şoför Onur Tezer’in yanında hem balık hem esrar deyince o da o akşam hem balık hem esrar getirdi. Benim Bebek’te evim vardı. Kendi evimde başkalarıyla esrar kullanmadım. Sadece evimde tek başınayken esrar içtim” diyerek savunmasını tamamladı.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde sabah saatlerinde görülmesine başlanan davada sanık savunmaları tamamlandı.

Duruşmada söz alan tutuklu sanıklardan Ferdi Özer uyuşturucu madde temin ederek sattığını kabul etti. Uyuşturucu maddeyi iddianamede lider olarak gözüken Aydın Sarıoğlu üzerinden sattığını belirten Özer iddianamede ‘lider olarak benim yer almam gerekirdi’ dedi.

Ağlanacak haline gülüyorsun

İfadesi gülüşmelere yol açan Özer’e üye hakim “Ağlanacak haline gülüyorsun. Etkin pişmanlıktan yararlanmak için mi bunları söylüyorsun yoksa gırgır olsun diye mi söylüyorsun. Etkin pişmanlıktan yararlanmak istiyorsan uyuşturucu madde aldığın kişileri söyle” dedi.

Etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini ancak uyuşturucu madde aldığı kişilerin soy isimlerini hatırlamadığını belirten Özer, “Ben cezaevindeyken Aydın uyuşturucu madde satmaya devam etti. Bana yazdığı mektupta ben işe gidiyorum merak etme diyerek bana para gönderdi. Annem hayatını kaybettikten sonra bu işlere bulaştım. Aydın Sarıoğlu’na uyuşturucu maddeleri ben verirdim satması için. Lider olarak benim yer almam gerekirdi iddianamede” dedi.

Zoruna mı gitti lider olarak yer almamak

Mahkeme başkanı Mehmet Ekinci’nin “Zoruna mı gitti lider olarak yer almamak” demesi üzerine sanık Özer, “Aslında benim için daha iyi oldu. Ama benim sattığım sadece esrar. Ben cinayetten 10 yıl cezaevinde yatmıştım. Bu son olsun sizde yardım edin” diye konuştu.
“Sadece esrar ne kadar masum deme” diyerek sanığa tepki gösteren Başkan Ekinci Özer’in ‘uyuşturucular arasında fark yok mu?’ demesine ise “Sen daha iyi bilirsin” dedi.

Çağatay Ulusoy'la uyuşturucu içtim

Duruşmada daha sonra alan tutuksuz sanıklardan yönetmen Hüseyin Orçun Benli hakkındaki örgüt üyeliği suçlamasını kabul etmediğini ifade ederek Çağatay Ulusoy ile 2 kez uyuşturucu içtim dedi.

Gözaltına alındığı tarihte uyuşturucu madde kullandığını itiraf eden Benli “Ben uyuşturucuyu Ferdi isimli şahıstan aldığımı zannediyordum. Ama buradaki Ferdi uyuşturucu aldığım kişi değil. Çağatay Ulusoy telefon görüşmesinde ‘balık getireceğim, mangal yaparız’ dediğinde ben gerçek balık zannettim. Hatta Çağatay geldiğinde ben mangal yakıyordum. Çağatay’a nerede balık dediğimde Çağatay bana ‘Ben aslında esrardan söz ettim. Ama getirmedim’ dedi. Çağatay birlikte yaşadığım nişanlım Deniz Uğur kanser olduğundan uyuşturucu madde getirmiyordu. Çağatay Ulusoy’la iki kez uyuşturucu madde kullanmıştım. Çağatay’la beraber kullandığımız uyuşturucuyu bar ortamında tanımadığımız kişiler ikram etmişti” şeklinde konuştu.


‘Uyuşturucu kullandığımı kabul ediyorum’ diyen tutuksuz sanıklardan oyuncu Gizem Karaca ise “Uyuşturucu temin etme suçunu kabul etmiyorum. Ergun Taş, Çağatay Ulusoy ve Yusuf Hasan Akgün ile beraber kullandık ancak kimseye temin etmedim. Emniyetteki ifadem başıma ilk defa böyle bir şey geldiği için sağlıklı değildir kısmen doğrudur. Ben arkadaşlarımla Maslak’ta otururken Ergun Taş’ı kahve içmeye davet ettim. Esrar içmek istediğimi söyleyince Ergun Taş da istediğini söyledi. Ben de Ümit Yaşar İnanç’ı aradım. Bulup bulamayacağıyla ilgili bir bakacağını söyledi. Ümit Yaşar İnanç bulamayınca Ergun Taş, Mustafa Kabaoğur’dan bulabileceğini söyledi. O sırada Ümit Yaşar İnanç geldi. Daha sonra ayrıldık eve geçtim. Ümit Yaşar İnanç daha sonra ‘uyuşturucu geldiğinde ben de alabilir miyim?’ dedi. Ben de geç gelebileceğini söyledim. Ümit Yaşar İnanç beni aramadan önce Ergun Taş bir sigara kadar esrar getirdi. Ben de onun üstüne Ümit Yaşar İnanç’a esrarın geldiğini söyledim. Bunun üstüne Ümit Yaşar İnanç geldi. Benim Ergun Taş’a borç para verdiğim tarih 11 Aralık 2012 dir. Ben 300 TL’yi ona doğalgaz borcunu ödemesi için verdim. Çağatay Ulusoy’a götürdüğüm kağıt da sarma sigara kağıdıdır” dedi.
Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci Karaca’ya ‘sarma sigara içiyor musun?’ diye sorması üzerine sanık Karaca, sarma sigara içmediğini normal sigara kullandığını söyledi. Bunun üzerine başkan Ekinci Çağatay’la telefon görüşmende 3-4 tane minnacık sardım diye söylüyorsun. İçmiyorsun ne sarıyorsun? İçmiyorsan sarma kağıdı ve tütün ne arıyor?’ dedi.
Başkanın ‘Sardığın sigara mı esrar mı?’ sorusuna da ‘sardığım sigaradır. Çağatay bize sık sık geldiği için sarma kağıdı ve tütün bulunuyordu’ dedi. Sanık, “Evimde bulunan metal olan hassas terazi Viyana’dan alınmış bir sarımsak öğütme makinesidir. Zaten makine de tertemizdi. Evimde yalnız kendim esrar içtim. Çağatay Ulusoy ile başka arkadaşlarımız da içerdik” şeklinde konuştu.

Duruşma şu sıralar sanık avukatlarının taleplerinin alınması ile devam ediliyor.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler