YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyükçekmece’de Demet Akalın rüzgarı
Büyükçekmece’de Demet Akalın rüzgarı
03 Ağustos 2014 16:48
15. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Demet Akalın’ın Kültürpark Kemal Sunal Amfitiyatro da verdiği halk konseri ile sürüyor.

Büyükçekmece Belediyesi tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde sahne alan Demet Akalın, kendisini dinlemeye gelen 10 bin kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

10 bin kişi dinledi

Kültürpark Kemal Sunal Amfitiyatro’da gerçekleşen Demet Akalın konserine ilgi beklenenin çok üstündeydi. 5 bin kişi kapasiteli amfiyatro tıka basa dolarken, yaklaşık 5 bin kişi de kurulan dev ekranlardan sevilen sanatçıyı canlı izleme fırsatı buldu. Zaman zaman dansçılarıyla birilikte renkli ve hareketli şovlara imza atan Demet Akalın, bir ara davulcusu ile de muhteşem bir göbek dansı gösterisi sundu. Büyükçekmece’de gördüğü ilgiden memnun kalan Akalın, sevilen şarkılarını gençlerle birlikte seslendirdi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren konserde Demet Akalın, bir ara kavgalı olduğu İbrahim Tatlıses’in sarhoş isimli şarkısını söylemesi dikkat çekti. Konserin sonunda sahneye gelen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, sevilen sanatçıya bir buket çiçek takdim etti.

“Sanat, şiddeti ortadan kaldıracaktır”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 15 yıldır yaklaşık 150 ülkeden gelen 12 binin üstünde sanatçı ile birlikte tüm dünyaya sevgi, kardeşlik ve barış mesajları gönderdiklerini hatırlatarak şöyle konuştu: “64 ülkeden gelen 2 bine yakın sanat elçisiyle İstiklal Caddesi’nde festivalimizin açılış kortejini gerçekleştireceğiz. Tüm dünyaya sevgi, dostluk ve barış mesajları vereceğiz. 21. Asırda birbirinizi boğazlamayın diyeceğiz. Başta Ortadoğu olmak üzere öldürülen çocuklara, kadınlara, masum sivil halka seyirci kalmayın. Sizi dostluğa, kardeşliğe ve barışa davet ediyoruz diyeceğiz. Anne karnındaki çocuklar bile katlediyor. Yeter artık bu cinayetleri bir son verin diyeceğiz.

İşte bu 15. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin ana teması budur. Bu festivalin ana teması ülkenin kurtarıcısı, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ünde belirttiği gibi yurtta barış dünyada barıştır. Büyük filozof Jean Jacques Rousseau, “Sanat, şiddeti ortadan kaldırmalıdır, yalnız o yapabilir bunu…” demişti. Sanatla savaşın gücünü alt edeceğiz. Sanatla karşısına dikileceğiz.”

 

DHA

 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler