YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bütün Müslümanlara nasip olsun
Bütün Müslümanlara nasip olsun
02 Mart 2010 15:02
Umre ziyaretinden dönen sanatçı Seda Sayan, herkesin kutsal topraklara gitmesini tavisye etti

Sanatçı Seda Sayan, annesi ile birlikte gittiği umre ziyaretini tamamlayıp Türkiye'ye döndü. Atatürk Havalimanı'nda oğlu ile hasret gideren ünlü sanatçı, kutsal topraklara gidemeyenlere destek olmak için Diyanet İşleri Başkanlığı ile irtibata geçeceğini söyledi.

Beraberinde 8 damacana zemzem ve bol miktarda hurma getiren Seda Sayan, Mekke ve Medine'de beş yıldızlı otelde konakladı. Kutsal topraklarda annesi Ayşe Gürsaçar ve yardımcısıyla 6 gün 7 gece kalan Sayan kişi başı bin 750 Euro ödedi.

Kendilerine refakat eden Eman Tur yetkilisi Bilal Özkan ile gazetecilere açıklama yapan sanatçı, tüm sevenlerine mübarek beldeyi ziyaret etmeleri temennisinde bulundu.

Sayan, "Bütün Müslümanlara nasip olsun. Çok heyecanlandım. Hocamız bize çok doğru şeyler anlattı, doğru şeyler yaptık. Büyüklerimiz sakın alınmasın, kızmasın. Sakın demesinler kızımı evlendireceğim, oğlumun mürüvvetini  göreyim diye ertelemeyin, gidin. Hocam biraz varlık da lazım dedi. Ben de, 'Ne olur olmayanı bana gönderin elimden gelen her şeyi yaparım' dedim. Sonuna kadar arkanızdayım. Bu  konuda Diyanet ile temasa geçeceğim. Hakikaten herkes gitmeli. Dünyanın her yerinden gelen Müslümanlarla namaza duruyorsunuz, Beytullah'ı tavaf ediyorsunuz.''
İlk kez umreye gittiğini belirten Seda Sayan, ''Hacca da gidecek misiniz?'' sorusuna, "Allah nasip etsin İnşallah.'' diye yanıtladı.

Sanatçı daha sonra oğlu Oğulcan ile el ele tutuşup, havalimanından ayrıldı.

Ciihan

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler