YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu ülkede sahte patlıcanlar var!
Bu ülkede sahte patlıcanlar var!
25 Ağustos 2013 09:47
Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde konser veren Ahmet Şafak, diğer sanatçılara göndermede bulunarak, “Bu ülkede çok sahte patlıcanlar var." dedi.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde konser veren Ahmet Şafak, diğer sanatçılara şarkıyla gönderme yaptı. Şafak, “Bu ülkede çok sahte patlıcanlar var. İnsanoğlunun en önemli özelliği ardında anı bırakmasıdır” diyerek Barış Manço’nun şarkısını okudu.

İnebolu 4. Uluslar arası Heyamola Deniz Şenlikleri, Kültür ve Sanat Festivali için ilçeye gelen ünlü sanatçı Ahmet Şafak, İnebolu Limanı’nda sahne aldı. Hayranlarıyla buluşan sanatçı, yaklaşık bir saat sahnede kaldı. Parçalarını seslendiren Şafak, “Sahte Patlıcan” şarkısını okudu.

Şarkının ardından hayranlarına seslenen Şafak, “Bu ülkede sahte patlıcanlar var. Bu ülkede yaptığı şeyleri sanat zannedenler var. Yaptıkları sanatın ilhamını milletten almadıkları için. Sadece o show business aleminin ışıltılarını bir şekilde kendi üzerlerine yönlendirmek için bu işi yaptıklarından ben onlara sahte patlıcan diyorum. Bu ülkede çok muhteşem sanatçılar, ağabeyler oldu. Onlar hiçbir zaman unutmamamız gereken kutup yıldızı olan ağabeylerimizdir.

Genç arkadaşlara ben özellikle istirham ediyorum. Hayatı tabii ki bütün keyfiyle yaşayalım. Ama bu hayata bir hatıra da koymamız lazım. Hayatı güzelleştiren şeylerden bir tanesi de hatıradır. Hatıra kavramı sadece insanoğlunda vardır. Biz bunu gerçekleştirdiğimizde, İnebolu’nun yüz sene önce gerçekleştirdiği dışarıdan bakıldığında küçücük bir köy olan İnebolu’nun Türkiye’nin kurtuluşu noktasında nasıl bir misyon yerine getirdiğini hatırlarsak bu gün aslında bizim de üzerimize düşen vazifeler olduğunu ifade edebiliriz. Herşey bir kişiden başlar, bir kişi önemlidir. O yüzden biz o bir kişileri hatırlayalım” diyerek Barış Manço’nun Dağlar Dağlar parçasını söyledi.

Sanatçı Şafak, “Hoptri dantri tamam eyvallah da ya da Oynama Şıkıdım Şıkıdım ya da Kız Hepsi Senin mi falan bunlar bizim Sözel Edebiyatımıza hiçbir katkısı olmayan şeylerdir. Biz bunları sormayalım mı, demeyelim mi ‘Baba ne yapıyorsun sen’ demeyelim mi yani” diye konuştu.

Bir hayranının ulaştırdığı üzerinde Atatürk’ün resmi olan Türk Bayrağı’nı sahnede gezdiren Şafak, “Bu ibareden rahatsız olanlar var. Bu yürekten gelen çığlıktan rahatsız olanlar var” diyerek hayranlarına “Ne Mutlu Türküm Diyene” dedirtti.

Ünlü Sanatçı Ahmet Şafak’a konser sonunda Atatürk Heykeli takdim edildi. İnebolu Kaymakamı Ali Görgülüarslan ve İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner de izledi.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler