YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu taşın Ahmet Kaya'yla bir ilgisi yok"
"Bu taşın Ahmet Kaya'yla bir ilgisi yok"
30 Ekim 2013 14:37
Serdar Ortaç, 'Bunun Ahmet Kaya ne de Kürt vatandaşlarla hiçbir ilgisi yok. Bu kesinlikle 29 Ekim'in 90. Yılını nasıl provoke ederizdir' dedi.

Serdar Ortaç, konserinde çıkan olaylarla ilgili yaptığı konuşmada, ”Bunun Ahmet Kaya ne de Kürt vatandaşlarla hiçbir ilgisi yok. Bu kesinlikle 29 Ekim'in 90. Yılını nasıl provoke ederizdir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. Yıldönümü nedeniyle Manisa Belediyesi tarafından düzenlenen Serdar Ortaç konseri, bir grup tarafından cisimlerin atılmasının ardından arbede çıkarak yarıda kaldı. Sanatçının sahneye çıkmasından kısa süre sonra sahneyi taş yağmuruna tutan bir grup ortalığı savaş alanına çevirdi.

Özellikle sahnenin ön tarafında bulunan kadın ve çocuklar çıkan olaylar nedeniyle ezilme tehlikesi geçirdi. Çıkan olaylar nedeniyle Sanatçı Serdar Ortaç, konser alanını terk etmek zorunda kaldı.

Daha sonra Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konser alanına geldi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. kuruluş yıldönümünü Manisa’da coşku içerisinde kutladıklarını ifade eden Başkan Ergün, şöyle konuştu: “Bu gece Cumhuriyetimizin kutlama törenlerinde Manisa’da yer yerinden oynadı. Çok coşkulu bir kutlama yapıldı. Ancak, çıkan bu olaylar kutlamalara gölge düşürmüştür. Bu, Cumhuriyeti çekememezliktir. Atatürk’ün ilke ve inkılâplarını kabullenmemektir.”

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın ardından aynı kişilerin Cumhuriyet Bayramı’nda da ortaya çıktığını hatırlatarak şunları söyledi: “Bu yapılanlar Manisa halkına mal edilmemeli. Biz, Manisa halkının her zaman yanındayız. Manisa halkının da bizim yanımızda olduğunu bugün gördük.”

Başkan Ergün Serdar Ortaç ile buluştu

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı açıklamaların ardından Sanatçı Serdar Ortaç ile Anemon Otel’de bir araya geldi. Sanatçıdan konserin kısa zamanda yeniden yapılması talebinde bulunan Başkan Ergün, yaşanan olaylardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Serdar Ortaç ise bunun ne Ahmet Kaya ne de Kürt vatandaşlarla hiçbir ilgisi olmadığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu kesinlikle 29 Ekim'in 90. Yılını nasıl provoke ederizdir. Ben zaten taş yemeye alışığım. Ben zamanında 10. Yıl Marşı’nı okudum başım belaya girdi, demek ki Rus Marşı okuyacağız.”

Ortaç, çıkan olayların provoke amaçlı olduğunu ifade ederek, kendisine isabet eden taşı Başkan Ergün’e gösterdi. Ortaç, kısa zamanda Manisa’da yeniden konser vermek istediğini söyledi.

 

İHA

15:27
 // VAY BE!
Sen hele gel bir de, o onuncumudur, sonuncumudur marşı Amed'de oku! Lan bu ülkenin bir marşı var, o da istiklal marşıdır....
30 Ekim 2013 15:27
15:10
 // HADİ ORDAN!
Ahmet Kaya ya, çatal kaşık atarken, provakasyon olmuyor da, vatandaşların tepki göstermesi mi tepki oluyor. Onuncu yıl marşını da al git!...
30 Ekim 2013 15:10
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler