YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Birand'ın saatleri fuarda
Birand'ın saatleri fuarda
11 Mayıs 2013 19:21
Kısa bir süre önce hayatını kaybeden usta gazeteci Mehmet Ali Birand için Kocaeli kitap fuarında anı köşesi oluşturuldu.

Birand'ın oğlu Umur Birand, Kitap Fuarı’nda oluşturulan anı köşesine konuk oldu. Oğul Birand, "Babam için ilk defa böyle bir organizasyon yapılıyor. Hazırlığı yapanlara çok teşekkür ederim” dedi.

Ocak ayında geçirdiği ameliyat sonrasında hayatını kaybeden ünlü gazeteci Mehmet Ali Birand'ın oğlu Umur Birand, Kocaeli Kitap Fuarı'nda babası için hazırlanan köşenin açılışı için Kocaeli'ye geldi. Duygularını dile getirmekte zorlanan oğul Birand, "Babam, bugün yaşıyor olsaydı, kendisine bu kadar değer verildiğini görse çok mutlu olurdu. Babam bugün, tüm Türkiye tarafından seviliyor ve anılıyorsa,iyi işler yapmış demektir. Kocaeli’ye böyle bir sebepten dolayı geliyor olmak benim için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Karaosmanoğlu, Umur Birand’a katılımlarından dolayı plaket takdim etti.

Fuarın girişinde yer alan Mehmet Ali Birand anı köşesinde, ünlü gazetecinin yaşamı süresince kendisiyle özdeşleşen kol saatleri, aldığı ödülleri, daktilosu, el yazısı ile tuttuğu notlar, renkli kravatları, kendisi için yapılan komik kuklası yer alıyor. Fuarın bitimi olan 19 Mayıs Pazar akşamına kadar sergi görülebilir.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler