YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım'ın oğlu kimdir?  Binali Yıldırım'ın kaç çocuğu var?
Binali Yıldırım'ın oğlu kimdir? Binali Yıldırım'ın kaç çocuğu var?
19 Mayıs 2016 18:18
Binali Yıldırım'ın başbakan olması bekleniyor. Durum böyle olunca gözler Binali Yıldırım ve ailesine çevrildi. Binali Yıldırım'ın oğlu kimdir, kaç tane çocuğu var?

Binali Yıldırım'ın 2 oğlu ve bir kızı bulunuyor. 

Binali Yıldırım kimdir?
Binali Yıldırım 1955 tarihinde doğmuş olup Siyasetçi olarak görev yapmaktadır. 

Binali Yıldırım kaç yaşındadır? 
Binali Yıldırım 1955 tarihinde doğmuş olup 60 yaşındadır. 

Binali Yıldırım ne iş yapar? 
Binali Yıldırım Siyasetçi olarak görev yapmaktadır. 

Binali Yıldırım nerelidir? 
Binali Yıldırım Türkiye vatandaşıdır. Erzincan Refahiye'de dünyaya gelmiştir. 

Binali Yıldırım kimdir? 

1955 yılında Erzincan'ın Refahiye ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Akabinde 1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesi'nde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

Yine 1990-1991 yılları arasında İsveç'te bulunan Uluslararası Denizcilik Örgütü'ne (IMO) ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi aldı. Bu eğitim sırasında toplam 6 ay İskandinavya ülkeleri ve Avrupa'da çeşitli ülke limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile birlikte kontrollerde bulundu.

1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri (İDO) da Genel Müdürlük görevinde bulundu.

Bu görevi sırasında İstanbul'da toplu taşımacılığın denize kaydırılması yönünde önemli projelere imza attı. Başta İstanbul-Yalova ve Bandırma hatlarının açılarak, Adnan Menderes ve Turgut Özal hızlı feribotlarının sefere konulması olmak üzere İstanbul'a kazandırılan toplam 29 iskele/terminal, 22 deniz otobüsü ve 4 feribotla İDO, dünyanın en büyük deniz taşımacılığı firması oldu. 1999 yılında deniz toplu taşımacılığı ve turizme katkılarından dolayı uluslararası "Skal Kulübü" tarafından verilen kalite ödülüne layık görüldü.

Ak Parti’nin kurucularından olan Binali Yıldırım 58’nci hükümet ile başlayan Ak Parti iktidarında üst üste kurulan dört hükümette de görev aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın isimlerden olan Yıldırım, Ak Parti’nin en çok konuşulan, tartışılan ulaştırma projelerine imza attı ve 12 yıl aralıksız Ulaştırma Bakanlığı yaptı.

Ak Parti döneminin en başarılı bakanlarından biri olan Yıldırım’ın adı daha önce de genel başkanlık için gündeme geldi. Yıldırım, Davutoğlu’nun adının açıklandığı toplantıya katılmamasıyla dikkat çekti. 

Ak Parti 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde büyük önem verdiği İzmir’de Belediye Başkan adayı olarak Yıldırım’ı gösterdi. Yıldırım bu nedenle bakanlık görevinden ayrıldı. Bakanlığı 26 Aralık 2013’te karaman Milletvekili Lütfi Elvan’a devretti. 

Yıldırım yerel seçimde partisinin İzmir’deki yüzde 30’lar civarındaki oyunu, yüzde 36’ya yükseltti, kazandığı belediye sayısını da birden 6’ya çıkardı ama seçimi kazanamadı. 7 Haziran 2015’te yapılan seçimlerde partisinin üç dönem kuralı nedeniyle milletvekili listesinde yer almayan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlığı görevini sürdürdü.

BAKANLIĞI DÖNEMİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ÖNEMLİ PROJELER : 
2003 – 2013 yılları arasında 17.500 km bölünmüş yol inşaatı

2002 yılında 26 adet olan aktif havalimanı sayısının 55’e çıkarılması

Ankara – Eskişehir, Ankara – Konya, Ankara – İstanbul Yüksek Hızlı Tren projeleri

Marmaray projesi ile İstanbul’un Asya ve Avrupa yakalarının denizaltından demiryolu ile birbirine bağlanması,

İstanbul’un iki yakasını denizin altından birbine bağlayacak olan Avrasya Tüneli

3. Boğaz Köprüsü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü)

İstanbul – İzmir Otoyolu ve dünyanın en uzun asma köprülerinden biri olan İzmit Körfez Geçişi Köprüsü

1213 km Yüksek Hızlı Tren demiryolu hattı inşaası, 9350 km konvansiyonel demiryolu hattının yenilenmesi

Avrupa’nın en büyük konteyner limanlarından biri olan Çandarlı Limanı

Dünya’nın en büyük havalimanlarından biri olacak olan İstanbul 3. Havalimanı

Dünyada %5 büyüyen havacılık sektöründe Türkiye’de %15 lik büyüme

19 Mayıs 2016 tarihinde yapılan AK Parti (MKYK) Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısında, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan AK parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde Parti Genel Başkanlığa aday gösterildi.    

1 Kasım seçimlerine giderken kuralın kaldırılması üzerine İzmir’den aday gösterildi ve Meclis’e girdi. Adı Eylül ayında yapılan 5. Büyük Kongre öncesinde Erdoğan ve Davutoğlu arasında yaşanan MKYK listesi anlaşmazlığı üzerine genel başkan adayı olarak öne çıktı.

BİNALİ YILDIRIM'IN EŞİ SEMİHA YILDIRIM KİMDİR ASLEN NERELİ?

Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım Erzincan Refahiye'nin Kayı Köyü'nden. Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım emekli öğretmen. 

AK Parti'nin aktif kadınları arasında yer alan Semiha Yıldırım, özellikle sosyal sorumluluk projelerinde görevler alıyor. Semiha Yıldırım en son 17 Mayıs'ta düzenlenen "Gönül Dağı Projesi"nin tanıtımında görüntülenmişti. Etkinlikle Semiha Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'la yan yana oturmuştu. 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler