YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beren Saat: "Bize her zaman kadın liderler lazım"
Beren Saat: "Bize her zaman kadın liderler lazım"
29 Mart 2015 21:33
Kafa Dergisi için bir yazı kaleme alan Beren Saat, “Erkek egemen masalara vurabilecek, kadınla erkeğin eşit olduğuna gerçekten inanan kadın liderler lazım bize” dedi.

Beren Saat ve Kenan Doğulu çifti, Kafa dergisinin nisan sayısı için birer yazı kaleme aldı. Saat, yazısında kadın haklarına ve kadına karşı şiddete dikkat çekti, Doğulu ise hem babasını hem de 12 Mart’ta vefat eden pop müzik efsanesi Erol Büyükburç’u andı. Siyasette kadınların daha çok rol alması gerektiğini ifade eden Beren Saat, yazısında şu ifadelere yer verdi: “... Madem seçim kılıçları kuşanıldı, önemli bir ihtiyacımızı dile getirmek gerek: Türkiye’nin siyasetinde kadının temsili konusunda çok ciddi bir delik var. Evet, bakınca siyasette kadınlar var ama güçleri bakanlığın tanımının kadından aileye dönüştürülmesine engel olmaya bile yetemedi...

Türkiye’de bir şeyler acilen değişmeli. En önemli kriz günlerinden birinde bir kadının açıklama yapması gerektiğinde “Kadın cinayetleri değil görünürlüğü artmıştır” deyip yaramızı biraz daha derinleştiren transparan figürler yerine; konuyu çözmek üzere savaş verecek, 4+4+4’ün hemcinsleri için hiçbir zaman 12 etmeyeceğini öngörüp elini erkek egemen masalara vurabilecek, kadınla erkeğin eşit olduğuna gerçekten inanan kadın liderler lazım bize...”

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler