YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Benim yatak odama giremezsin"
Amasra Temmuz’u Kültür Sanat Günleri kapsamında Amasra’da konser vermeye gelen ünlü sanatçı Edip Akbayram Gezi Parkı olaylarıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu.
"Benim yatak odama giremezsin"
04 Temmuz 2013 / 07:42 Güncelleme: 04 Temmuz 2013 / 11:55

Amasra Temmuz’u Kültür Sanat Günleri kapsamında Amasra’da konser vermeye gelen ünlü sanatçı Edip Akbayram Gezi Parkı olaylarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Gezi Parkı üç ağaç gibi göründü, ama üç ağaç bir orman oldu. Bir Tsunami oldu. Benim yatak odama giremezsin,  5 tane çocuk yap diyemezsin, içkimi yasaklayamazsın. Yani bunu Türkiye'nin cumhuriyetinde yapamazsın” dedi. 

Akbayram: Amasra'ya ilk defa geldim

Ünlü sanatçı Edip Akbayram, Bartın’ın Amasra ilçesinde başlayan Amasra Temmuz’u Kültür Sanat Günleri kapsamında vereceği konser öncesi yaptığı açıklamada, “Ben 20 defa Türkiye 'yi gezdim. ilçesinden, kasabasından, köyünden, 45 senedir sanatın içindeyim. 2 defa da dünyayı gezdim. Ama ilk defa Amasra'ya geliyorum. Tabi heyecanlıyım Amasra’nın turizm kapasitesini biliyorum. Kentsel olarak çok güzel görünümü olduğunu biliyorum ama her ne hikmetse başkanımıza kısmet olmuş. İlk defa Amasra' ya geldik. Bu akşam kültürü paylaşacağız Amasralılarla” dedi.

Akbayram'dan Gezi Parkı yorumu

Taksim Gezi Parkı olaylarına da değinen Akbayram, “Türkiye'nin geneli hepimizin hoşlanmadığı fotoğraflarla süslüdür. Ben gezi parkı eyleminde 3 gün Moskava'da bulunuyordum. Nazım Hikmet'i anma için gitmiştim. Türkiye gençliği dünya gençliğine demokrasi ve özgürlük dersi vermiştir. Bu beni bir sanatçı olarak gururlandırdı. Fotoğrafın diğer yüzüne gelince de gezi parkı üç ağaç gibi göründü ama üç ağaç bir orman oldu. Bir Tsunami oldu. Bu da tabi bu ülkeyi yönetenlerin dayatması, özel hayata girmesi baskıcı bir tutum sergilemesi sonucudur. Yani benim yatak odama giremezsin,  5 tane çocuk yap diyemezsin, içkimi yasaklayamazsın. Yani bunu Türkiye'nin cumhuriyetinde yapamazsın. Ben 65 yaşındayım. 10 tane Cumhurbaşkanı gördüm.

15 tane Başbakan gördüm hiç kimseden de böyle baskı unsuru görmedim. Dolayısıyla tabi bunların birleşiminden dolayı üç ağaç orman oldu. Bu ülkenin gençleri var. Bu ülkenin Cumhuriyeti sahiplenecek sessiz çoğunluğu var. Çünkü sonuçta şu var yani siz bu ülkenin Başbakanıysanız gençler siz gezi parkını mı istiyorsunuz? Alın sizin olsun. İçinde gitar çalın, resim yapın, namaz kılın bunun örneğini o gençler gösterdi zaten. Din, dil, ırk, mezhep, düşünce, parti, kurum kuruluş hepsi orada kardeşçe yaşamanın bir örneğini verdiler. Bu da dünya'ya bir demokrasi dersidir. Ne olacak yani siz ne için varsınız yani vatandaş için varsınız, ülke insanları için varsınız.

Amasra Belediye Başkanı Emin Timur ise, “Bizde teşekkür ediyoruz. Lütfettiler Edip beyi burada görmek büyük bir mutluluktur. Amasra haklıda büyük bir mutluluk duyacak zaten Edip beyin çok büyük bir hayranıyım” dedi.

Daha sonra Başkan Emin Timur hayranı olduğu Edip Akbayram’a yanında getirdiği plaklarını imzalattı.

 

İHA

beyinsizler...
 // abdulmecit erörs
bu da şerefsiz çıktı.......
04 Temmuz 2013 Perşembe 13:20
Senin yatak odan yokki zaten
 // Oruc
Zaten Basbakan size degil müslümanlara söyledi o sözü , siz yapmayin kökünüz kurur bizde sizlerden kurtuluruz . Bunlara iyilikde yaramiyo, terbiyesiz , senin yatak odan yokki zaten , olsa ne yazar olmasa ne yazar ,sen sokakda caminin icinde her yerde hayvanlar gibi serbest olsun istiyosan yatak odasi senin neyine ?? ...
04 Temmuz 2013 Perşembe 09:04
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler