YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Çelik'ten Müslüm Baba'ya ziyaret
Bakan Çelik'ten Müslüm Baba'ya ziyaret
02 Şubat 2013 16:42
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik yoğun bakımda tedavisi devam eden Müslüm Gürses'i ziyaret etti.

Memorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez'den Gürses'in sağlık durumuyla ilgili bilgi alan Çelik, daha sonra Gürses'in eşi Muhterem Nur ile bir süre sohbet etti.
    
Ziyaret çıkışı basın mensuplarına kısa bir değerlendirmeden bulunan Çelik, Prof. Dr. Sönmez'den sanatçının sağlık durumuyla ilgili bilgi aldığını söyledi.
    
Daha önce de Gürses'in sağlık durumuna ilişkin telefonla bilgi aldığını dile getiren Çelik, şunları kaydetti:
    
''Hocam sağolsun şimdi tüm verileri gösterdi. Fakat dopktorların tavsiyesi doğrultusunda kendisini odasında ziyaret etmedim. Birgül hocamdan bildi aldım. Çünkü hastanın rahat etmesi herşeyden önemli. Değerli eşleriyle görüştüm. Bizden bir istekleri olup olmadığını sordum. Doktorlarımız, hastanemiz, hocamız ellerinden geleni yapıyorlar. Önce Allah'a sonra doktorlarımıza emanet. İnşallah şifa bulacak.''
    
Prof. Dr. Sönmez ise Gürses'in 2,5 aydır hastanede tedavi gördüğünü hatırlatarak kalp dışında bütün organlarla problem yaşpadıklarını söyledi.
    
Ameliyattan sonraki ilk haftada karaciğer ve böbrek yetmezliği probleminin ortaya çıktığını ifade eden sönmez, ''Ondan kurtardık. Sonra ciddi bir bağırsak problemi yaşadık. Yaklaşık 10 gün onunla uğraştık. O da düzeldi. Şimdi sadece Akciğer problemi kaldı. Uzun süre sigara içmeye bağlı akciğer problemi zaten bekliyorduk. Sonra ki problem de akciğerdeki mantar enfeksiyonu oldu. Ciddi bir akciğer yetmezliği içerisinde biz de sistemine bir akciğer pompası ilave ettik. Onunla epey rahatladı. Önümüzdeki 3-4 gün oldukça kritik. Akciğerler toparlanırsa iyiye doğru gideceğiz'' diye konuştu.

AA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler