YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atalay Demirci gülmekten kırdı geçirdi
Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında yüzlerce rakibi arasından, mütevaziliği ve farklı espri anlayışı sayesinde finale kadar gelip birinciliği göğüsleyen Atalay Demirci, yarışmadan sonraki yeni gösterisi “Kelalaka” ile İzmir’lilerle buluştu.
Atalay Demirci gülmekten kırdı geçirdi
18 Temmuz 2013 / 08:53 Güncelleme: 18 Temmuz 2013 / 12:28

Sahnede iki saat kalarak sergilediği “Kelalaka” isimli tek kişilik gösterisine büyük ilgi gösteren İzmir’li sanatseverler, Demirci’nin güzel konulara değindiğini, espirilerinin çok zekice olduğunu, keyifli ve eğlenceli bir gösteri seyrettiklerini ifade ederek memnuniyetlerini dile getirdi.

Stand Up’cı tabirine çok güldüğünü, yaptıkları işin meddahlık sayılmadığını söyleyen Demirci, “Meddahlık Osmanlıda çok önemli bir konumda ilerlemiş, asırlarca devem etmiştir. Bizim yaptığımız iş tam olarak Meddahlık sayılmaz. Stand Up’cı diye bir tabir var ben ona çok gülüyorum. Buna tek kişilik gösteri denebilir. Bir şekilde Meddahlar o zamanlar sisteme de eleştiride bulunurlarmış. Padişahların yaptıklarını beğenmedikleri zaman ironi yaparlarmış. Bizim yaptığımız iş daha çok günlük hayatta insanların yaşadığı ama ıskaladığı bazı ayrıntıları resmederek birazda ayna tutarak, ‘bakın ne kadar komik oluyoru’ bir şekilde ifade etme sanatı diyebiliriz. Stand Up diye bir şey var. Bunu inkar edemeyiz. Ama ben ‘tek kişilik gösteri’ denmesi taraftarıyım” dedi.

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler