YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aslı Enver kimdir? Aslı Enver'in boyu,eğitimi, kilosu, yaşı kaç?
Aslı Enver kimdir? Aslı Enver'in boyu,eğitimi, kilosu, yaşı kaç?
29 Şubat 2016 08:28
Aslı Enver'in adı işinin yanısıra yaşadığı aşkla da anılıyor. Aslı Enver kimdir? Oyuncu olan Aslı Enver'in kim olduğu, nereli olduğu, yaşı, boyu,eğitimi, kilosu merak ediliyor. Ünlü oyuncunun hayatına dair merak edilenler haberimizde.

Ünlü oyuncu Aslı Enver'i dizi ve sinema filmlerinden tanıyoruz. Aslı Enver'in ası ise bugünlerde sık sık Murat Boz aşkıyla gündemde.  Aslı Enver hal böyle olunca en merak edilen isimler arasına girmeyi başardı. Ünlü oyuncunun hayatı, kim olduğu, nereli olduğu, yaşı, boyu, kilosu merak ediliyor.

Aslı Enver, Londra'da doğru ve 12 yaşına kadar Londra'da büyüdü. 1984 yılında doğan oyuncu, 31 yaşında.

Kıbrıs Türkü bir baba ile, eğitim için Türkiye'den Londra'ya giden bir annenin ikinci çocuğu olarak Londra'da dünyaya gelmiştir. 12 yaşına dek Londra'da yaşayan Aslı Enver daha sonra ailesiyle Türkiye'ye taşınmıştır.[4]Tiyatroya ülke değişimi nedeniyle bocalama geçirdiği dönemde annesinin yönlendirmesiyle Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde başladığını belirtmiştir.

 Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nden ve Haliç Üniversitesi'nin Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Kariyerinin başında TRT'de yayınlanan bir sit-com'da iki dakikalık bir rol almış ardından Ayna adlı kısa filmde oynamıştır.[kaynak belirtilmeli] Kanal D'de yayınlanan Kavak Yelleri adlı gençlik dizisinde Mine Ergun karakterini canlandırmıştır. Daha önce Hayat Bilgisi adlı dizide de rol alan Enver, Suskunlar dizisinde Ahu karakterini canlandırmıştır. Ardından D Yapım'ın Kanal D 2013 sezonu için hazırladığı Kayıp Dizisinde Özlem Albayrak karakterine hayat vermiştir. Ardından Bana Artık Hicran De dizisinde başrol oynamıştır.

2015 yılında Mutlu Ol Yeter dizisinde başrol oynamıştır.2015 yılından bu yana Dolunay Soysert'le oynadığı Personel oyununda Emma'yı canlandırmaktadır. 2016'da vizyona giren Kardeşim Benim adlı filmde Zeynep karakterini oynayan Enver, Şubat 2016'da yayına başlayacak olan Kış Güneşi isimli dizide Nisan karakteriyle yer alacaktır.Ayrıca O Ses Türkiye Yılbaşı Özel 2016'da Demet Sağıroğlu'nun Arnavut Kaldırımı isimli şarkısını seslendirmiştir.

13 Temmuz 2012'de Birkan Sokullu'yla evlenmiştir.27 Ağustos 2015 tarihinde avukatı aracılığıyla açıklama yapmış ve boşandığını duyurmuştur.Dolunay Soysert,Nilay Sorgüven gibi isimlerle yakın arkadaştır.

Boyu 1,68'dir.

Aslı Enver’in Oynadığı Dizi Ve Filmler
Kış Güneşi
Bana Artık Hicran De
Tamam Mıyız?
Kayıp
Suskunlar
Kavak Yelleri
Hayat Bilgisi
Ayna
Mutlu Ol Yeter

 // eda
asli enver ve murat boz.harikalar...
20 Şubat 2017 16:27
 // eda
asli envere bayiliyorm.harika biri.murt bozlanda cok yakisiyrsnz hic ayrilmayn...
20 Şubat 2017 16:27
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler