YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Angelina Jolie, Türkiye'de...
Angelina Jolie, Türkiye'de...
13 Eylül 2012 13:35
Angelina Jolie, Türkiye'ye geldi...
Ünlü aktris ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi Angelina Jolie, Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin kaldığı Öncüpınar'daki konteyner kente geldi.

Jolie ve BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Gaziantep'ten karayoluyla Kilis'e geçti.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın Kilis Konaklama Tesisleri'nde yetkililerden bilgi alacak Jolie ve Guterres'in, konteyner kentteki Suriyelilerle görüşmesi ve öğle yemeği yemesi bekleniyor.

Bu arada, BM heyetinin kampa gelişinden önce yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Türkiye'den önce Ürdün ve Lübnan'daki kampları da ziyaret eden heyetin Kilis'teki temasları için çok sayıda yerli ve yabancı gazeteci konteyner kentin girişinde bekledi.

 


Saat: 09.23 - Angelina Jolie, Gaziantep'e geldi

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Özel Temsilcisi Angelina Jolie, Gaziantep'e geldi.

Özel uçakla geldiği Gaziantep Havalimanı'nda Dışişleri Bakanlığı Göç, İltica ve Vize Genel Müdür Yardımcısı Engin Yürür ve ilgililerce karşılanan Jolie, üst düzey güvenlik önlemlerinin alındığı ve basına görüntü verilmeden aprona yanaşan araçla havaalanından ayrıldı.

Angelina Jolie ve beraberindekiler daha sonra BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'le birlikte ziyaret edeceği Suriyeli sığınmacıların bulunduğu konteyner kente gitmek üzere Kilis'e hareket etti.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler