YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Angelina Jolie bu kez Kolombia'da
Angelina Jolie bu kez Kolombia'da
22 Haziran 2010 15:52
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin iyi niyet elçisi, ünlü aktrist Angelina Jolie, yardım gezilerine hız kesmeden devam ediyor... Bu kez Kolombia'ya giden Jolie'nin aşırı zayıflığı ise gözlerden kaçmıyor...

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin iyi niyet elçisi, ünlü aktrist Angelina Jolie, Kolombiya’daki şiddet mağdurlarıyla tanışmak için 8 sene sonra tekrar Kuzey Ekvator’a geldi.

Jolie, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) Kolombiya Ofisi Başkanı Xavier Creach ile beraber Kolombiya sınırını belirleyen San Miguel Nehri’nin yanında bulunan ormandaki UNHCR’nin saha operasyonlarını ve Barrancabermeja’nın soyutlanmış topluluğunu ziyaret etti.

Creach, Jolie’ye bölge hakkında bilgi verdi. İnsanların çoğunluğunu yıllardır Kolombiya’da süren şiddetin mağduru olan mültecilerin oluşturduğu 34 aileye ev sahipliği yapan küçük bir köye gelen Jolie, burada geçtiğimiz Eylül ayında öldürülen bir liderin evini de ziyaret etti. Jolie ayrıca, Sucumbios eyeletinin başkenti Lago Agrio’da 2002 yılında tanıştığı ve şuanda kanser tedavisi gören Kolombiyalı anne Dona Marianela ile yeniden bir araya geldi. Ekvator, Latin Amerika’daki en çok mülteci barındıran ülke olarak biliniyor. Ekvator’da 51 bin kayıtlı Kolombiyalı mülteci bulunuyor ancak UNHCR, 135 bin insanın uluslararası güvenliğe ihtiyaç duyduğunu tahmin ediyor. (İHA)

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler