YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Albümden elde edilecek gelirle her sanatçı adına b
Albümden elde edilecek gelirle her sanatçı adına b
Albümden elde edilecek gelirle her sanatçı adına b
22 Mart 2008 / 10:50 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Türkiye'nin 11 ünlü sanatçısı “İftihar abidemiz/Efendimiz” adlı ilahi albümü için biraraya geldi. Albümden elde edilecek gelirle her sanatçı adına birer okul yaptırılacak.


Ünlü sanatçılar, Peygamber Efendimiz için bestelenen eserlerin yer aldığı 'İftihar abidemiz/ Efendimiz' adlı ilahi albümünde bir araya geldi. İlk kez bir albümde birlikte ilahi okuyan Ferdi Tayfur, Muazzez Ersoy, Funda Arar, Hakan Altun, Uğur Işılak, Erhan Güleryüz, Fatih Kısaparmak, Zara, Murat Göğebakan, Orhan Hakalmaz ve Ahmet Özhan adına, albümün gelirleri ile birer eğitim kurumu yaptırılacak. Eğitim kurumlarının yerleri, sanatçıların istekleri doğrultusunda ve ihtiyaca göre şekillenebilecek. Okumalarda yer alan Funda Arar annesi Vanlı olduğu için Van'ı tercih ederken, Ferdi Tayfur'un tercihi memleketi Adana, Fatih Kısaparmak'ın isteği de Elazığ oldu. 'İftihar abidemiz/ Efendimiz' albümünde Ferdi Tayfur'un seslendirdiği 'Ay Doğdu Üzerime' adlı eser, Peygamber Efendimiz (sav) Mekke'den Medine'ye hicreti sırasında, Medine halkı tarafından söylenmişti. Fatih Kısaparmak ise henüz 14 yaşındayken kaleme aldığı 'Seni Buldum'adlı eserini besteleyerek okudu. Prodüktörlüğünü Fon Müzik Yapım-Gürkan Vural'ın yaptığı albüm, 1 Nisan 2008'de satışa sunulacak.


HER OKULA 100 BİN YTL


Konsept çerçevesinde albümün devamının geleceğini de belirten Vural “Albümden elde edilen gelirle Türkiye'nin değişik bölgelerinde yaşayan çocuklar için 11 adet Etüd Eğitim Merkezi yaptıracağız. Eğitim merkezlerine, albümün okumalarında hiçbir ücret talep etmeyen sanatçılarımızın adlarını vereceğiz' dedi. Gönüllü Milli Eğitim öğretmenlerinin görev yapacağı merkezlerde, bilgisayar sınıfı, kütüphane, dinlenme ortamları ve ders çalışma sınıfları bulunacak. Her biri yaklaşık 100 bin YTL'ye mal olacak ve 350 öğrencinin eğitim alabileceği merkezlerden önümüzdeki yıla yetişecek .

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler