YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ajda Pekkan Denizli'de konser verdi
Ajda Pekkan Denizli'de konser verdi
15 Haziran 2013 08:24
Pamukkale'nin UNESCO Dünya Mirası Listesine alınmasının 25. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda sanatçı Ajda Pekkan, 2 bin yıllık Pamukkale Antik Tiyatro'da konser verdi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği "Hayata Pas Ver" projesinde yer alan çocuklar ile ailelerine destek amacıyla düzenlenen konserde Pekkan, 2 saat sahnede kalarak hayranlarına sevilen şarkılarını söyledi.

Yakalaşık 10 bin kişinin katıldığı konserde zaman zaman yağan yağmura aldırış etmeyen seyirciler de şarkılara eşlik etti. Konser öncesi gazetecilere açıklama yapan Denizli Valisi Abdülkadir Demir, UNESCO'nun Dünya Mirası Listesindeki Hierapolis Antik Kenti'nde yer alan tiyatronun restorasyon çalışmalarının tamamlandığını ifade etti. Denizli için çok önemli bir gün olduğunu belirten Demir, şöyle devam etti:

"2 bin 500 yıllık geçmişe sahip bir antik kentin içinde bulunduğumuz antik tiyatro ise 2 bin yıllık ve Akdeniz bölgesinin en iddialı sahnesi. Biz bu 25. yılı çok özel etkinliklerle kutlayacağız. Ramazan ayı içinde ise daha çok tasavvuf ağırlıklı etkinlikler olacak. Özellikle elimizde olan bu değeri hem Türkiye kamuoyuna hem de dünya kamuoyuna tanıtmak istiyoruz."

Konsere, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Memduh Hakbilen, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Emniyet Müdürü Zeki Bulut da katıldı.

 

AA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler