YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Özhan: “Besmeleye hasrettik"
Ahmet Özhan: “Besmeleye hasrettik"
22 Temmuz 2013 09:49
Tasavvuf Müziği Sanatçısı Ahmet Özhan, eski Ramazan’ların daha iyi olduğunu söyleyenlere ateş püskürdü. Eski Ramazan’larla bugünün asla kıyaslanamayacağını belirten Özhan, “Eski Ramazan’larda bir besmele duyamazdınız, şimdi ortalık hatimden geçilmiyor” de

Ünlü Tasavvuf Müziği Sanatçısı Ahmet Özhan, Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri kapsamında sevenleriyle buluştu. Söylediği birbirinden coşkulu ilahilerle gönülleri mest eden Ahmet Özhan, sık sık Ramazan’ın maneviyatından söz etti.
 
Ramazan’ın herkes için farklı bir öneme sahip olduğunu belirten Özhan, “Bizim aşağı yukarı her gecemiz bu coşku içerisinde geçiyor. Benim bütün Ramazanlarım böyledir. Ramazan hepimizin olduğu gibi benim de baş tacım. Her türlü bereketi üzerinde. Allah nicelerine kavuşmak nasip etsin” dedi.
 
Eski Ramazanların daha iyi olduğu algısına karşı çıkan Özhan, “Eski Ramazan ile bugünkü Ramazan’ı kıyas edemezsiniz. Eski Ramazanlarda bir besmele duyamazdınız, şimdi ortalık hatimden geçilmiyor. Herkes aklını başına toplasın. Olur mu öyle saçma şey. İnsanlar kendi gafletlerini işin içine sokuyorlar. Nostalji denilen çok zararlı bir şeyle meşgul oluyorlar. Onun için hiç doğru bulmuyorum. Hatırlıyorum rahmetli babacığım sahurda kalkardı. Bir Kur’an-ı Kerim, ayet sesi duyabilmek için Arap radyolarını karıştırırdı. Besmeleye hasrettik” diye konuştu.

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler