YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adnan Şenses jübilesini yaptı
Adnan Şenses jübilesini yaptı
16 Temmuz 2013 14:22
Geçirdiği ağır ameliyat sonrasında kemoterapi gören ünlü sanatçı Adnan Şenses çıkardığı son albümünü Muğla’nın Bodrum ilçesinde tanıttı.

2 yıl önce geçirdiği ameliyat sonrası albüm çalışmalarına başlayan Adnan Şenses kemoterapi gördü esnada albüm çalışmalarına devam etti. Büyük bir azim ile 1,5 yılda çıkardığı albümü Güvercinlikte bulunan aquarıum otelde tanıttı. Sezen Aksu’nun da 2 parçasına yer veren Adana Şenses bir daha albüm çıkarmayacağını da açıkladı.

Şenses albüm jübilesini yaptı

Usta sanatçı Adnan Şenses en son albümü olduğunu ve bir daha albüm çıkarmayacağını söyleyerek “bundan sonra albüm yapmayı düşünmüyorum. Albüm yapmak çok zorlaştı. Albüm yaptığında verdiğin emeğin karşılığını alamıyorsun. O eski 2 milyon satan albümler bitmiş. Adnan Şenses’in albümleri bu rakamların çok üstüne çıktı. Bana diyorlar ki falanca şarkıcının albümü 15 bin sattı. Çok iyi diyorlar 15 bin satan albüme bende şaşırıyorum.

Dünya’nın her yerinde telif hakkı denilen bir yasa var. Ama bu yasa bizim Türkiye’mizde yok. Buda ağır cezalar çıkartılmıyor, korsanlara karşı. Avrupa da bir sanatçının kasetinin kopyasını alacaksınız. Mümkün değil alamazsınız.

Avrupa daki sanatçı arkadaşlarımızın albümleri 15 milyon, 20 milyon, 60 milyon satıyor. Çünkü telif hakkı var, korsan albüm satanlar yok. Albümümde pop şarkıları var. 2 tane Sezen Aksu’nun parçası var. Burçin Bilden’den bir parça var. Selami Şahin, Selçuk Tekay var. Çok güzel bir albüm oldu” dedi.

Bodrum'u çok özledim

Ünlü sanatçı Şenses Bodrum'a duyduğu hayranlığı dile getirerek “Bodrum’a gelmeyi iple çekiyordum. Bu sene biraz geç geldim. İşlerimi halledip hemen Bodrum’a geldim ve yaz tatilini geçiriyorum. Ağustos veya Eylül ayında geri İstanbul’a döneceğim”ifadelerini kulandı.

İki usta aynı klipte

Şenses Albümüne ilk klibine çektiğini vurgulayarak “Albümümün ilk klibini çektik. Klipte çok sevdiğin arkadaşım Nebahat Çehre oynadı. Ona buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Böylesine usta bir oyuncu ile benim bir klip çekmem bana gurur verici bir şey”.dedi

Şenses: "Korsanlardan korkuyorum"

8 senedir albüm çıkarmadığını da sözlerine ekleyen Şenses “8 yıl aradan sonra yaptım bu albümü. 2006 yılında çıkarmıştım bir albüm. Yıllardır korkudan yapamadım albüm. Korsandan korkuyoruz. Bu yüzden albümde yapamıyordum. Mide ameliyatından sonra geçtim mikrofonun başına aslanlar gibi şarkıları okudum. Sezen Aksu’dan 2 parça okudum. Biri ‘Sensiz Yıllar Var’, öteki ise ‘Birde Bekleyemedim” şarkısı var. Selami Şahin’in şarkısı hakikaten müthiş bir şarkı, güzel bir albüm oldu”şeklinde konuştu.

Adnan Şenses'ten cevap: "Müziği bırakıyorum"

Adnan Şenses’in Müziği bıraktı söylentilerine ise cevap veren usta sanatçı sahnelere veda etmediğini açıklayarak “Sahneye neden veda edeyim ki? Eşim, dostum, sevenlerim sahnelere veda ettin mi diye bir soruyorlar. Bir çok dinleyicim de aynı şeyleri soruyor Müziği bıraktınız mı diyor. Densiz bir insanın çıkıp, televizyonlarda kendine rant sağlamak için Adnan Şenses müziği bıraktı diyor. Benim ağzımdan böyle bir kelime çıkmadı. Ben müziği bırakıyorum demedim. Ama bundan sonra cd yapmayacağım diyorum”dedi.
Daha sonra sahneye çıkan Adnan Şenses yeni albümünden parçalar seslendirerek izleyenlere güzel bir gece yaşattı. Sahne performansı ilde dikkat çeken Şenses ‘in hayli zayıfladığı da dikkatlerden kaçmadı.

 

İHA

Etiketler:
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler