YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Abi Şafak Sezer'le oynuyor"
Sahte çürük raporlu oyuncu, ikinci dizide oynamaya başlayınca yine para istemişler
"Abi Şafak Sezer'le oynuyor"
10 Haziran 2010 / 17:41 Güncelleme: 10 Haziran 2010 / 17:51

Sahte çürük raporu soruşturmasında örgüt üyelerinin, sinema oyuncusu Sinan Çalışkanoğlu'ndan çürük raporu için 45 bin lira aldıkları ancak Çalışkanoğlu'nun yeni bir dizide oynamaya başlaması üzerine 60 bin lira daha istedikleri belirtildi. Ölümle tehdit edilen oyuncunun 5 bin lira taksitle örgütün istediği parayı ödemeyi kabul ettiği ifade edildi.
 

Sahte çürük raporu iddianamesinde örgütün dizi oyuncularına para karşılığı sahte çürük raporu aldığı anlatıldı.  Sinema ve tiyatro oyuncusu Sinan Çalışkanoğlu'nun çürük raporu almak için suç örgütüne müracaat ettiği ve hastanede yapılan inceleme sonucu kendisine 'askerliğe elverişsiz' raporu verildiği kaydedildi.
 

Çalışkanoğlu'nun örgüte toplamda 45 bin lira ödeme yaptığı; fakat çürük raporu alındıktan bir süre sonra suç örgütü mensuplarının 60 bin lira daha talep ettiği belirtildi. Başka bir dizide daha oynamaya başlaması üzerine ikinci kez para istenen sanatçının istenilen bu parayı ödemek istememesi üzerine örgütün tehdit etmeye başladığının tespit edildiği kaydedildi.
 

Soruşturma kapsamında yapılan teknik takipte Murat Tugay Tepe'nin, "Sinan ikinci diziye de imza atıyor Şafak Sezer'in karşısında oynuyor, Şafak Sezer var ya. Disko diye bir dizi ATV de yayınlanacak. Ya olmazsa biz bir 100 milyar mı istesek. Ondan sonra imza atıyor Sitkoya Şafak Sezer." dediği belirtildi.
 
Konu ile ilgili ifadesi alınan Çalışkanoğlu'nun istenilen parayı vermeyince Tugay Tepe'nin, "Adamları artık üzerine bırakacağım" diyerek kendisini tehdit ettiğini beyan ettiği belirtildi. CHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler